Sutarties pasirašymas / KTU nuotr.

Kauno technologijos universitetas (KTU) kartu su Lietuvos energetikos institutu (LEI), AB „Kauno energija“ bei UAB „Ernestenos grupe“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuria sieks glaudesnio mokslo ir verslo bendradarbiavimo vystant mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą energijos gamybos iš biokuro srityje bei efektyvesnių tyrimų rezultatų įdiegimo pramonėje. Suvienijus jėgas gerės ir būsimų energetikos specialistų rengimo kokybė.

„Ši sutartis – tai būsimo didelio tyrimų ir mokslo klasterio formavimas, kuris bus energetikos lyderis vystant ateities mokslo, inovacijų tendencijos bei energetikos rinką Lietuvoje“, – sako KTU Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto (MIDF) dekanas dr. Andrius Vilkauskas.

Pasak jo, vieni didžiausių šių dienų energetikos iššūkių yra išmetamo anglies dioksido mažinimas ir energetikos efektyvumo didinimas, tad šis klasteris, sujungdamas didžiausius energetikos žaidėjus Kauno regione padės spręsti aktualiausius energetikos klausimus.

„Kauno regione ši sutartis sujungia didžiausius energetikos žaidėjus tiek mokslinių tyrimų, tiek gamybos ir vartojimo srityse. Kiekvienas žaidėjas atlieka svarbų vaidmenį, o KTU yra vienas didžiausių energetikos studijų įgyvendintojų ir specialistų energetikos rinkai teikėjų ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalių regione“, – pabrėžia A. Vilkauskas.

thumbnail_Sutarties pasirašymas KTU nuotr (4)

Sutarties pasirašymas / KTU nuotr.

Pasak dekano, studentams ši sutartis reiškia praktikos vietas, baigiamųjų darbų temas bei darbo vietas būsimiems inžinieriams, todėl labai svarbu, kad prie šių specialistų rengimo dirbs dvi didžiausios Lietuvoje tyrimus energetikos sektoriuje vykdančios mokslo institucijos – LEI ir KTU.

AB „Kauno energijos“ generalinis direktorius Rimantas Bakas antrina, jog visų suinteresuotų pusių įsitraukimas siekiant efektyvių rezultatų yra labai svarbus. „Kartais mokslas ir pramonė žiūri viena linkme, o reali vartojimo pusė diktuoja savo sąlygas. Kaune susibūrė intensyvi bendradarbiavimo grupė ir tai leidžia daryti prielaidas, jog rezultatus matysime labai greitai“, – neabejoja R. Bakas.

Pasak UAB „Ernestenos grupės“ generalinio direktoriaus Virginijaus Ramanausko, šios bendradarbiavimo sutarties pasirašymas yra įrodymas, jog einama teisinga kryptimi ir Lietuva gali tapti svarbiu biomasės energetikos centru visame regione, kuriančiu technologijas ir įrangą bei eksportuojanti šią produkciją visame regione.

„Ypatingai džiaugiuosi bendradarbiavimu su KTU, nes tai stipriausias techniškasis universitetas Baltijos šalyse. Mūsų įmonė yra sėkminga, o sėkminga įmonė reiškia tai, jog joje dirba sėkmingi žmonės. Daugiau nei du trečdaliai įmonės darbuotojų yra KTU absolventai, taigi darbai kalba patys už save. Šia sutartimi pereiname į aukštesnį technologijų kūrimo etapą,“ – teigia V. Ramanauskas.

thumbnail_Sutarties pasirašymas KTU nuotr (5)

Sutarties pasirašymas / KTU nuotr.

UAB „Ernestenos grupė“ yra gerai žinoma Lietuvoje bei užsienyje, išsiskirianti biomasės deginimo technologijomis ir nuolat plečianti savo eksporto geografiją.

Lietuvos energetikos instituto direktorius Sigitas Rimkevičius pabrėžia, jog bendradarbiavimo sutartis svarbi tiek mokslo, tiek verslo institucijoms. „Jei mokslas ir verslas nebendradarbiautų, pridėtinė vertė būtų ženkliai mažesnė. Verslas orientuotas į gamybą, efektyvų įrenginių išnaudojimą, tačiau svarbu nuolat atnaujinti ir optimizuoti procesus. Mokslininkai sumodeliuoja situaciją, atlieka eksperimentinius tyrimus, o jų rezultatais sėkmingai naudojasi verslas“, – neabejoja S. Rimkevičius.

Sutartį pasirašiusios šalys taip pat sieks tobulinti energijos gamybos įrenginius ir procesus, mažinti energijos gamybos savikainą bei teršalų emisijas iš kurą deginančių įrenginių, kurti naujas energijos gamybos iš biokuro ir biomasės technologijas, bendradarbiauti studijų programų rengimo ir tobulinimo procesuose ir kitose veiklose.

Rekomenduojame

  • Raktažodžiai
  • KTU

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: