Kaunas.lt archuvo nuotr.

Kaip atrodys pagrindinė Kauno miesto kalėdinė eglė? Pirmieji atsakymai paaiškės jau šį trečiadienį. Kauno miesto savivaldybė laukia paskutinį pasiūlymų iš originalių idėjų turinčių pretendentų, norinčių dalyvauti kalėdinės eglės ir Rotušės aikštės puošimo konkurse.

Kaunietis aktorius, režisierius ir renginių vedėjas Andrius Žiurauskas pelnytai gali būti laikomas savo gimtojo miesto Kalėdų šaukliu. Lyg talismanas jis daug metų kuria šventinę nuotaiką ir atlieka vieną pagrindinių misijų – imasi Kalėdų senelio paieškų.

Paklaustas, kaip šiemet turėtų atrodyti pagrindinė Kauno eglutė Rotušės aikštėje, aktorius nepuola dalinti instrukcijų ir receptų, bet pataria unikalumo ieškoti paprastume: „Ne eglės mandrume yra stebuklas. Ji pati savaime yra stebuklas, kuris džiugina ir masina mus visus. Visų pirma, ji turi būti kalėdiška. Nepaisant puošybos elementų, ji taps brangi ir gera tik tuomet, kai aplink susirinks minios žmonių su vaikais, pajaus ir pasakys, kad štai, artėja Kalėdos. Tai labai abstraktu.Jei „prifarširuosime“ LED ekranų, lempučių ir visokiausių išmanumų, kad kiekvienas galėtų prisijungti su savo telefonu, galbūt čia irgi bus savotiškas žingsnis į priekį, bet ne tai svarbiausia. Kita vertus, jau daug metų Kauno puošmena būdavo išrenkama gražiausia šalyje ir atkreipdavo ne tik Lietuvos, bet ir užsienio žiniasklaidos dėmesį.“

Pašnekovas negaili komplimentų septynerius metus iki šiol Kalėdų eglės kompoziciją kūrusiai ir originaliais sprendimais kaskart stebindavusiai tekstilininkei Jolantai Šmidtienei. Pasak A. Žiurausko, menininkės įpėdiniams teks sunki užduotis kuriant ir puošiant pagrindinį Kalėdų simbolį bei dabinant visą Rotušės aikštę.

„Aš tikrai gerbiu J. Šmidtienę, kad ji šitiek metų sugebėjo be paliovos stebinti nepasiduodama minios klyksmams, bet ištikimai laikydamasi savo sumanymų. Prisipažinsiu, net ir pats, sužinojęs, jog bus pastatyta kažkokia plastikinė eglė iš butelių ar panašiai, akimirką pagalvodavau: „Na, kodėl, Jolanta? Kas čia per sumanymas?“ Bet kai pamatydavau, ką ji padaro, suprasdavau, kad tai yra kažkas tiesiog neįtikėtina! Nedaug tokių renginių turime, kuriuos su malonumu transliuoja įvairios televizijos. Reikia tuo didžiuotis. Nepaisant darganos, į eglutės įžiebimo šventę visuomet gausiai susirenkantys žmonės laukia stebuklo ir kaskart jį gauna. Vadinasi, renginys išpildo jų lūkesčius ir tai be galo žavu, – kalbėjo A. Žiurauskas, eilę metų lipdavęs ant šventinės scenos. – Puikiai žinau, kad vos prabilus Kalėdų seneliui su klausimu „Ar jūs manęs laukėte?“, iškart pasigirs galingas vienbalsis atsakymas.“

Kalėdų eglės ir Rotušės aikštės puošybos konkurse dalyvių pasiūlymų laukiama iki rugpjūčio 24 d. 11 val. Daugiau informacijos čia.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: