Antanas Šileika / Organizatorių archyvo nuotr.

Lapkričio 16-19 dienomis Kaune, Vytauto Didžiojo universitete (VDU) viešės ir paskaitas skaitys Kanadoje gyvenantis lietuvių rašytojas, Humbero rašytojų mokyklos direktorius ir dėstytojas Antanas Šileika.

Rašytojas yra keturių knygų autorius, trys jo knygos – romanai „Bronzinė moteris“, „Pogrindis“ ir novelių knyga „Pirkiniai išsimokėtinai“ yra išverstos į lietuvių kalbą ir išleistos Lietuvoje. Kaune autorius pristatys šias savo knygas, skaitys paskaitas.

Visas savo knygas Antanas Šileika parašė anglų kalba, pirmiausia jos buvo išleistos Kanadoje, įvertintos tenykščių kritikų ir skaitytojų. Rašytojo kūrybos pagrindas – Lietuvos istorija, lietuvių adaptacijos svetimame krašte problemos. „Niekada netikėjau, jog rašysiu lietuviškomis temomis. Kelias į jas buvo vingiuotas, ir supratau, kad tik apie tai galiu rašyti. Visų mano romanų inspiracijos ir veiksmas kyla iš Lietuvos, kuri man atrodė kaip atspindinti visą pasaulį. Esu vaizduotės emigrantas“, – sako A. Šileika.

„Dažname interviu ir pokalbyje Kanadoje gimęs ir gyvenantis rašytojas kalba apie savo kintančią tapatybę, kūrybos lietuviškus siužetus ir kontekstus. A. Šileikos proza kitataučiui pristato nepažintą, iki šiol tarptautiniame kontekste pernelyg nereflektuotą Lietuvos  istorijos tarpsnį – pokario partizanų kovą“, – svečio kūrybą pristato VDU Lietuvių literatūros katedros vedėja, doc. dr. Dalia Kuizinienė.

Į pokario laikus nukelia A. Šileikos romano „Pogrindis“ veiksmas: per pagrindinio veikėjo partizano likimą išryškinamas prieštaringas rezistencinio judėjimo kontekstas. Knygoje „Pirkiniai išsimokėtinai“ iš vaiko pozicijos su ironija ir švelniu humoru yra pasakojama apie tėvus, lietuvius, pradedančius savo gyvenimo etapą Kanadoje, santykius su vietiniais žmonėmis. Romano „Bronzinė moteris“ pagrindinį personažą – dievdirbį iš Lietuvos kaimo – likimas per Lenkiją nuveda į Paryžių. Siekdamas tapti menininku ir realizuoti savo sumanymus, jis nueina ilgą ir dramatišką kelią.

Antanas Šileika yra dažnas Vilniaus knygų mugių svečias. Viena iš jo knygų, „Pirkiniai išsimokėtinai“, yra išrinkta į „Metų knygos“ penketuką, ji dalyvauja 2015 m. „Metų knygos“ rinkimuose.

 

A. Šileikos paskaitų ir pristatymų tvarkaraštis

Laikas Vieta Renginys
Lapkričio 16 d.
11.15 val.
VDU III-ieji rūmai
K. Donelaičio g. 52-514
Kūrybos, biografijos, novelių rinkinio
„Pirkiniai išsimokėtinai“ pristatymas
Lapkričio 17 d.
13.15 val.
VDU mažoji salė
S. Daukanto g. 28, II a.
Romano „Bronzinė moteris“ pristatymas
 Lapkričio 19 d.
16.15 val.
VDU III-ieji rūmai
K. Donelaičio g. 52-322
Romano „Pogrindis“ pristatymas
 Lapkričio 19 d.
17.30 val.
 VDU III-ieji rūmai
K. Donelaičio g. 52-322
Paskaita „Baltijos šalys 4 naujose Amerikos ir
Kanados knygose: nematomos tampa pastebimos“
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: