Kauno rajonas ties Babtais / @ krs.lt archyvo nuotr.

Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI) įvertino geriausiai besitvarkančias šalies savivaldybes. Tarp 54 mažųjų savivaldybių daugiausia balų (73,3 iš 100) surinko Kauno ir Klaipėdos rajonai.

Lietuvos savivaldybių indeksas skelbiamas jau penktus metus iš eilės. Kauno rajono savivaldybė keturis kartus buvo pirma ir tik 2012 m. užėmė antrą vietą.

„Džiaugiuosi, kad mūsų krašto žmonių darbus pastebi tarptautinį pripažinimą pelnę ekspertai. Jų tyrimai padeda atidžiau pažvelgti į savivaldybės veiklą ir ją tobulinti“, – tvirtino Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Lietuvos savivaldybių indeksas sudaromas pagal gyventojams ir verslui svarbiausias sritis, atskleidžiančias, kiek savivaldybėse yra ekonominės laisvės ir kaip efektyviai jos valdomos. Indekse teigiamai vertinama savivaldybė, kuri taupo mokesčių mokėtojų pinigus, skaidriai naudoja biudžeto lėšas, savo veikla neriboja vartotojų pasirinkimo, skatina konkurenciją tarp paslaugas teikiančių įmonių.

LLRI sudarė du reitingus – 6 didžiųjų ir 54 mažųjų savivaldybių. Rezultatams įtakos turėjo ir patobulinta tyrimo metodologija – šiemet į tyrimą įtraukta daugiau rodiklių.

Ekspertai pastebėjo, kad Kauno rajono savivaldybėje yra palyginti maža biurokratinė našta: tūkstančiui gyventojų čia tenka 7,9 darbuotojo, kai  Lietuvos vidurkis dvigubai didesnis.

Geri rodikliai ir sveikatos, socialinių bei komunalinių paslaugų srityse. LLRI tyrime pabrėžiama, kad Kauno rajono savivaldybė sugebėjo efektyviau išnaudoti turimus resursus, taip pat didelio miesto kaimynystę: privilioti užsienio investicijų, skatinti vietinį verslą. Tai jaučia ir gyventojai, rajone mažiau skurstančiųjų. Socialines pašalpas pernai gavo 2,8 proc. asmenų, tai dvigubai mažiau už šalies vidurkį. Nedarbas Kauno rajone  2014 m. siekė 7,7 proc. o 2015 m. – tik 6,4 proc.

Pagal išduodamų statybų leidimų skaičius Kauno rajonas lenktyniauja su Vilniumi, tai viena iš keturių savivaldybių, kuriose gyventojų skaičius didėja.

Po Kauno ir Klaipėdos rajonų 2015 m. mažųjų Lietuvos savivaldybių reitinge rikiuojasi Druskininkai (68 balai) Širvintų r. (66), Palangos m. (64). Tarp didžiųjų Lietuvos miestų geriausiai pasirodė Vilnius (72,8) ir Klaipėda (68,1). Po jų seka Šiauliai (48,6), Panevėžys (43,3), Kaunas (38,6) ir Alytus (36,9).

V. Makūnas su A. Graičiūno apdovanojimu / @ krs.lt archyvo nuotr.

Kauno rajonas Lietuvos savivaldybių indekse

2011 m. – pirma vieta

2012 m. – antra vieta

2013 m. – pirma vieta

2014 m. – pirma vieta

2015 m. – pirma vieta

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 

Sponsored video

Taip pat skaitykite: