Stefano Lanza / Kaunas.lt archyvo nuotr.

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) italų kalbos dėstytojas Stefano Lanza pirmą kartą į Lietuvą atvyko prieš 18 metų Kauną pamilo iš pirmo žvilgsnio. Kaune įsikūręs italas čia sukūrė šeimą, tapo lietuvių filologijos mokslų daktaru ir italistikos docentu. Apie gyvenimą Kaune, italų ir lietuvių skirtumus bei dėstytojo duoną – interviu su S. Lanza.

Kodėl nusprendėte palikti Italiją ir apsistoti Kaune?

Italijoje buvo labai sunku surasti darbą su tokia profesija kaip mano – lotynų filologija. Buvau vedamas nemažai vilčių, jaunatviško noro patirti naujų iššūkių. Žavėjo noras, kad galima kažką nuveikti toli nuo šeimos. Atvykus iš karto jautėsi, kad miestas jaunas, čia daug galimybių ir perspektyvų.

Ar italai labai skiriasi nuo lietuvių?

Manęs dažnai to klausia. Jie skiriasi, bet tuo pačiu ir papildo vieni kitus. Italai – karštesni, lietuviai šaltesni. Italai labiau linkę svajoti, o lietuviai labai konkretūs. Italai nemėgsta dirbti, o lietuviai – darbštūs žmonės. Italai – tamsiaplaukiai, lietuvaitės šviesiaplaukės. Galima tokių palyginimų rasti ir daugiau.

Kaip Jums dėstytojo duona?

Tas dėstytojavimas man eina tarsi per kraują. Mano mama buvo dėstytoja. Kažkaip pajutau, kad tai yra mano pašaukimas. Jeigu žmogus turi ką duoti ir turi kuo pasidalinti, mėgsta bendrauti su žmonėmis, tai dėstytojo darbas yra geriausias užsiėmimas.

Į ką panašesnis Kaunas – į Romą ar Milaną?

Mums, italams, aišku, kad Roma yra sostinė, žmonės ten mąsto pietietiškai. Milanas yra modernus ir darbštus miestas, esantis arčiau Europos centro. Tai sakyčiau, kad Kaunas labiau primena Milaną.

Ką veikiate laisvalaikiu Kaune?

Kaune išties yra ką veikti. Esu sporto, sveikatingumo, kultūrinio gyvenimo mylėtojas. Man to Kaune niekada netrūko. Man labiau trūksta laiko. Blogiausia yra tai, kad Lietuvoje oras 6 mėnesius iš eilės yra blogas. Tai šiek tiek sumažina galimybes džiaugtis miestu, bet tai jau nuo mūsų nepriklauso.

Kurias Kauno vietas pirmiausiai parodytumėte svečiui?

Kaunas dabar išties susitvarkęs. Aš manau, kad Kaunas yra unikalus ir netgi pranašesnis už Vilnių. Senamiestis ir apskritai Laisvės alėjos apkarpa, kur galima mėgautis įvairioms kavinėmis ir miesto gyvenimu, yra toks unikumas. Vilniuje žmonės taip vadina Pilies gatvę, bet aš manau, kad tai nesulyginami dalykai.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: