Miegantys Drambliai archyvo nuotr.

Atrodytų, kad pirmadienis yra pati sunkiausia savaitės diena. Juk po nuostabiai praleisto savaitgalio taip sunku grižti į įprastą dienos ritmą. Kartais trūksta jėgų, o kartais noro nuveikti kažką įdomaus, aktyviai praleisti vakarą ir puikiai nusiteikti artėjančiai savaitei…

Galbūt nepatikėsite, tačiau linksmintis ir pailsėti galima net ir pirmadieniais!  Jau kelis mėnesius, kiekvieną pirmadienį Miegantys drambliai organizuoja  ,,No Sleep Mondays”. Šio renginio metu visi kelionių mylėtojai pirmadienio vakarus kviečiami praleisti su patyrusiais keliautojais ir iš pirmų lūpų išgirsti stublinančius pasakojimus apie jų nuotykius kelionių metu. Taip pat vyksta  kelionių pristatymai ir geriausių laipiojimo filmų  peržiūros.

Šis pirmadienis buvo ypatingas. Vyko trumpametražio filmo ,,The Big Ones” premjera. Taip pat svečiuose buvo ir apie projektą daugiau papasakojo profesionalūs laipiotojai, kurie prisidėjo prie filmo atsiradimo. Šis filmas yra pirmasis laipiojimo filmas nufilmuotas Lietuvoje. Neįtikėtina, tačiau Lietuvoje yra daugybę vietų, kur galima išbandyti šį ekstremalų sportą. Net ir filmo kūrėjai nesitikėjo mūsų gimtinėje rasti tiek puikiai tinkamų akmenų laipiojimui. Daug akmenų yra apleisti ir apsamanoti. Kūrybinė grupė važiuodama į numatytą vietą niekada nežinodavo ką ras. Kartais akmuo būdavo iki galvos ir tekdavo ieškoti kito, kartas jį tekdavo valyti beveik visą dieną, o kartais jo net nepavykdavo nuvalyti… Taip pat buvo labai svarbu oro sąlygos, jeigu pradėdavo lyti ir būdavo šlapia, darbus tekdavo atidėti. Akmenų buvo ieškoma seniai žinomu ir patikrintu metodu. Kūrybinė grupė klausdavo pas vietinius kur galima rasti kuo didesnį akmenį ir dažniausiai gaudavo nemažai tinkamų atsakymų. Filmo autoriams taip pat nemažai padėjo ir naujosios technologijos – internetas. Tarp laipiotojų yra tapusi tradicija, kuris pirmas užkopia ant akmens, tas sugalvoja jam pavadinimą. Pavadinimų istorijos yra labai įvairios. Tai gali priklausyti nuo akmens vietos, jo formos, o gal tiesiog nuo sportininko emocijų, pavyzdžiui, ,,Akis už akį”. Kopti į akmenį kartais būna labai sunku. Tam padeda netgi išgraviruotos raidės, o kartais akmuo turi net kelias įkopimo trasas. Pradedantiesiems rekomenduojama lipti iki 6A kategorijos. Nors net ir profesionalais sako, kad niekada negali žinoti prieš kopiant, sunku ar lengva bus.

Galima sakyti, kad Lietuva tapo dar gražesnė. Nuvalius akmenis, net ir vietiniai stebėjosi koks grožis yra visai čia pat. Filmo autoriai aplankė 8 akmenis, tačiau čia tik pradžia. Jie planuoja išleisti Lietuvos laipiojimo guidebook’ą, kad visi norintys išbandyti šį sportą lengvai rastų kur tai galima padaryti niekur toli nevažiuojant. Dar galima būtų prie kiekvieno žemėlapyje pažymėto akmens padaryti lentelę su trasomis ir akmens pavadinimais. Tad važiuodami pas močiutę atostogaut į kaimą nepamirškite su savimi pasiimti ir laipiojimo žemėlėpio, ypač tie, kurie važiuoja į Žemaitiją. Nors ir Dzūkija mažai atsilieka akmenų gausa, todėl negali žinoti kur galima rasti puikų būdą išbandyti save. Tik atsargiai, nes tai gali būti ekstremalu. Tai Lietuvoje nauja, įdomu ir neatrasta. O kodėl gi nepabandžius?

Ir tai dar ne viskas. Kitą pirmadienį Miegantys drambliai organizuoja susitikimą su komanda, kurių pagrindinis tikslas pralipti įspūdingus uolinius maršrutus. O lapkričio 25d., bus rodomas filmas Depth charge“ apie laipiojimą uolomis, kurios kyšo šalia jūros. Visi renginiai nemokami.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: