(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Kauno miesto savivaldybės Viešosios tvarkos tarnybos pareigūnai kovo 11-ąją, kai bus minima Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena, ketino vėliavų neiškėlusius miesto gyventojus bausti piniginėmis baudomis.

Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas kreipėsi į Viešosios tvarkos tarnybos darbuotojus, prašydamas nebausti vėliavų neiškėlusius kauniečius, o tik įspėti juos.

„Nesinori kauniečiams gadinti šventės, tačiau dera gyventojams priminti apie savo pareigas. Tikiu, kad daugelis kauniečių ir be raginimų savo namus papuoš trispalvėmis“, – sakė A. Kupčinskas

Pagal Lietuvos Respublikos valstybės vėliavos ir kitų vėliavų kėlimo ir naudojimo įstatymą Lietuvos valstybės vėliava ant valstybės ir savivaldybės institucijų, įstaigų, kitų įstaigų, įmonių ir organizacijų, nesvarbu, kokia jų nuosavybės forma, pastatų, gyvenamųjų namų turi būti iškelta nuo 7 iki 22 val. valstybinių švenčių dienomis: Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną; Kovo 11-ąją – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną; Liepos 6-ąją – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną.

LR administracinių teisės pažeidimų kodekse yra numatyta atsakomybė už Lietuvos valstybės vėliavos iškėlimo tvarkos pažeidimus: įspėjimas arba bauda įstaigų, išskyrus valstybės ir savivaldybių įstaigas, įmonių ir organizacijų administracijos vadovams, gyvenamųjų namų savininkams arba asmenims, atsakingiems už gyvenamųjų namų eksploatavimo organizavimą, nuo 10 iki 30 litų. Pažeidus antrą kartą – nuo 30 iki 60 litų, o valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų administracijos vadovams – nuo 30 iki 60 litų. Pažeidus antrą kartą – nuo 60 iki 120 litų.

Lietuvos valstybės vėliavas galima įsigyti suvenyrų parduotuvėse ir didžiuosiuose prekybos centruose.

Tarybos sekretoriato informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: