pixabay.com archyvo nuotr.

JAV teisingumo ministras ir 11 šalies valstijų antradienį pradėjo teisminį antimonopolinį procesą prieš „Google“. Korporacija yra kaltinama konkurecijos įstatymo pažeidimu.

Antradienį, Lapkričio 20 d., JAV teisingumo ministerija pradėjo procedūrą prieš „Google“ už antimonopolinio įstatymo pažeidimą siekiant išlaikyti monopoliją internetinių paieškos sistemų ir internetinės reklamos srityse.

Pasak Amerikos valdžios institucijų, šis teisminis procesas bus „generalinio prokuroro Williamo Barro prioritetas“.

Šie ieškiniai laikomi pačiais stambiausiais amerikiečių federalinės valdžios teisiniais veiksmas kovojant su Big Tech“ milžinais per daugiau kaip 20 metų .

Skundą ketinama pateikti Jungtinių Valstijų aukščiausiame teisme, Vašingtone. JAV vyriausybė pareikalavo „struktūrinių“ pokyčių „Google“, kurie gali privesti įmonę prie jos griūties.

JAV Teisingumo ministerija ir jos 11 valstijų, kurių daugumą sudaro Teksaso, Floridos, ir kitų valstijų respublikonai, ieško būdo uždrausti „Google“ „laikyti nelegalų paieškos paslaugų, reklamos tyrimų ir bendrų reklamuojamų reklamų tyrimų monopolį Jungtinių Amerikos valstijų rinkose“

Twitter“ paskyroje „Google“ šį teisinį sprendimą įvertino kaip „labai ydingą“.

Žiniatinklio titanai GAFA (Google, Amazon, Facebook, Apple), JAV valdžios akiratyje.

Kaip ir jos konkurentės : Amazon, Facebook ir Apple, „Google“ jau keletą metų buvo stebima JAV vyriausybės. Prieš GAFA firmas tyrimus pradėjo federacinės agentūros, parlamentiniai komitetai ir beveik visų Amerikos valstijų prokurorai.

Politinėje sferoje šios grupės sulaukia tiek konservatorių, kurie kaltina įmones esant šališkoms, tiek progresyviųjų, kurie baiminasi, jog „Big Tech“ pažeidė konkurencijos įstatymą ir sustiprino nelygias sąlygas rinkoje .

2018 metais „Google“ jau turėjo sumokėti 4,3 milijardų Eurų baudą kai ji nusižengė Europos Sąjungos konkurencijos įstatymams ir atliko nesąžiningus veiksmus susijusius su Android“ siekiant įtvirtinti savo, kaip lyderio poziciją tarp paieškos sistemų.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: