Organizatorių archyvo nuotr.

Kas yra serveris?

Iš esmės serveris yra galingas kompiuteris, skirtas atlikti specifines užduotis, susijusias su duomenų saugojimu, apdorojimu ir platinimu. Skirtingai nuo asmeninių kompiuterių, kuriuos naudojame kasdieniams poreikiams, serveriai yra sukurti patikimumui, greičiui ir nuolatiniam veikimui. Jie aptarnauja klientų, kurie gali būti kiti kompiuteriai, įrenginiai ar vartotojai, užklausas ir teikia prašomus išteklius ar paslaugas.

Populiariausi serverių tipai

Žiniatinklio serveriai: jie pateikia svetainės turinį vartotojų naršyklėms, pagal norimą tinklapio užklausą. „Apache“, „Nginx“ ir „Microsoft Internet Information Services“ (IIS) yra gana populiarios žiniatinklio serverio programinės įrangos pasaulyje.

Duomenų bazių serveriai: jie valdo ir tvarko duomenų bazes, leidžia vartotojams ar programoms gauti, pridėti arba keisti duomenis. Tokio tipo serveriai yra lankstūs ir galingi duomenų valdymo įrankiai. „MySQL“, „PostgreSQL“ ir „Microsoft SQL Server“ yra įprasti duomenų bazės serverio pavyzdžiai. Šiais serveriais dažniausiai naudojasi įvairios įmonės ir organizacijos, pavyzdžiui, finansinės institucijos, e-komercijos įmonės, sveikatos priežiūros sektorius, moksliniais tyrimais užsiimančios įstaigos ir viriausybinės institucijos.

Failų serveriai: jie saugo bei tvarko failus, kuriuos tinkle gali pasiekti ir bendrinti keli vartotojai. „Windows Server“ ir „Linux“ pagrindu veikiančios sistemos gali būti naudojamos kaip failų serveriai.

El. pašto serveriai: el. pašto serveriai tvarko el. pašto pranešimų siuntimą, gavimą ir saugojimą. „Microsoft Exchange“ ir „Postfix“ yra el. pašto serverio programinės įrangos pavyzdžiai. Pagrindinės el. pašto serverių funkcijos apima siuntimo gavimo funkciją, saugojimą, adresų valdymą, atsakymo ir persiuntimo funkciją, “šiukšlinių” laiškų bei virusų filtravimą. 

Žaidimų serveriai: šie serveriai talpina kelių žaidėjų internetinius žaidimus, leidžiančius žaidimų fanams prisijungti ir bendrauti realiuoju laiku. Pagrindinės šių serverių funkcijos: žaidimų talpinimas, žaidėjų prisijungimas, žaidimų aplinkos valdymas, duomenų sinchronizavimas, žaidėjų bendradarbiavimas ir tarpusavio konkurencija.

Debesų serveriai: Debesų serveriai (angl. cloud servers) yra serverių infrastruktūra, patalpinta ir valdoma debesyje, o ne fizinėje serverių patalpoje. Debesų serveriai naudoja virtualizacijos technologiją, kurios dėka vienos fizinės serverio mašinos gali talpinti daugybę virtualių serverių, dar vadinamų virtualiomis mašinomis. Debesijos paslaugų teikėjai siūlo virtualius serverius duomenų centruose, kuriuos galima lengvai keisti ir pritaikyti konkretiems įmonių ir asmenų poreikiams.

Serverių Tiekėjai Lietuvoje

Lietuvoje yra keletas serverių tiekėjų, teikiančių įvairias serverių paslaugas verslui ir asmeniniam naudojimui. Bene populiariausi serverių tiekėjai Lietuvoje yra šie:

Hostinger: Tai vienas iš didžiausių pasaulinių serverių tiekėjų, turintis jų centrus ir Lietuvoje. Jie siūlo platų paslaugų spektrą, įskaitant bendrąjį hostingą, VPS serverius bei daugelį kitų verlams bei asmeniniam naudojimui reikalingų paslaugų.

Serveriai.lt: Tai vienas iš seniausių ir žinomiausių Lietuvos serverių tiekėjų, savo klientams siūlančių hostingo, VPS ir dedikuotų serverių paslaugas.

Balt.net: Ši įmonė specializuojasi IT sprendimų teikime verslui. Jie teikia ne tik serverių paslaugas, bet ir kitas IT konsultacijas ir sprendimus.

Hostex.lt: Tai dar vienas ilgametis serverių paslaugų tiekėjas Lietuvoje, siūlantis hostingo, VPS ir dedikuotų serverių paslaugas.

Time4VPS: Ši įmonė specializuojasi VPS serverių teikime. Klientams siūlo platų VPS planų pasirinkimą ir yra žinomi dėl puikios klientų aptarnavimo kokybės.

Pasirinkus bet kokius aktualius serverius labai svarbu nepamiršti pagalvoti ir apie serverių priežiūrą. Tam, kad įmonės kompiuterinės sistemos bei paslaugos vyktų be jokių trigdžių, verta pagalvoti apie patikimą IT priežiūros parnerį. Goit.lt turi ilgametę patirti ne tik serverių, bet ir kitų IT ūkio dalių priežiūroje. Debesijos paslaugos, įvairūs saugumo bei IT sprendimai tai kuo rūpinamės kiekvieną dieną jau daug metų. Patikėkite savo IT rūpestį profesionalams!

Partnerio turinys

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: