algirdasbutkevicius.lt archyvo nuotr.

Paskirtasis premjeras socialdemokratas Algirdas Butkevičius teigia, kad naujojeEuropos Sąjungos finansinėje perspektyvoje Ignalinos atominės elektrinės (IAE) uždarymui numatoma daugiau kaip 400 mln. eurų parama yra nepakankama. Anot būsimos Vyriausybės vadovo, Briuselis ketina nurodyti Lietuvai, kada ji privalo uždaryti IAE, be to, anot jo, šaliai priekaištauta dėl smarkia vėluojančio jėgainės uždarymo.

“Taip, suma yra per maža. Jeigu bus priimtas toks galutinis sprendimas, tai reiškia, kad Lietuva ateityje turės likusią sumą surasti, o tai nėra maža suma ir, aišku, bus nelengva ir nepaprasta”, – žurnalistams penktadienį sakė A.Butkevičius.

Jis teigė, jog anksčiau Briuselyje buvo svarstyta įpareigoti Lietuvą nurodytu terminu uždaryti Ignalinos atominę elektrinę (IAE).

“Kiek buvau anksčiau girdėjęs, nežinau, ar yra priimtas sprendimas, kad bandoma netgi Lietuvai numatyti tam tikrą ar priimti dokumentą, kuriame būtų parašyta, kada Lietuva privalo uždaryti IAE. Kol kas neturiu galutinės informacijos ir dokumentų, tai buvo kalbos, skleidžiamos iš Briuselio”, – sakė A.Butkevičius.

Anot būsimojo premjero, Briuselis priekaištauja Lietuvai, kad ji neįsisavino jau suteiktos paramos ir smarkiai vėluoja įgyvendinti IAE uždarymo projektus.

“Ketvirtadienį jau viešai Europos Komisija pasakė piktus žodžius Lietuvos adresu. Buvo įvardyti du labai svarbūs dalykai – pirmiausia, kad Lietuva nesugeba laiku įsisavinti pinigų. Ir antras argumentas buvo išsakytas, kad vėluoja atlikti kai kuriuos numatytus darbus. Manau, kad šis ženklas verčia labai stipriai susirūpinti ir tiesiog išsiaiškinti, kodėl ši Vyriausybė nesusitvarkė su tais keliamais uždaviniais. Nes Europos Komisija pagal praktiką tokių pareiškimų nemėgsta skelbti. O jeigu tai daro ir dar viešai – tai būna išskirtiniai atvejai”, – tvirtino A.Butkevičius.

Pagal naują Europos Sąjungos (ES) biudžeto projektą, Lietuva iki 2020 metų Ignalinos atominės elektrinės uždarymui realiomis kainomis gautų 460 mln. eurų (1,588 mlrd. litų) – daugiau nei dukart daugiau nei siūlyta anksčiau (210 mln. eurų), be to, finansavimas būtų skirtas ilgiau – ne iki 2017 metų, kaip siūlyta iki šiol.

Tačiau naujausias pasiūlymas yra kur kas mažesnis nei prašo Lietuva – 770 mln. eurų. Iki 2030 metų Lietuvai reikėtų dar apie 1,5 mlrd. eurų.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: