lsdp.lt archyvo nuotr

Lietuvos ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius penktadienį pareiškė, kad teisėsaugos pareigūnų veiksmai prieš žiniasklaidą atliekant tyrimą dėl informacijos nutekinimo yra nepriimtini.

“Nežinau, kodėl buvo čia dabar būtina apklausinėti žurnalistus ir kelti tokį didžiulį sąmyšį. Man visiškai toks požiūris ir elgesys yra nepriimtinas. Manau, kad visa tai galima išsiaiškinti kitokiais būdais”, – penktadienį LRT radijui sakė A.Butkevičius.

Premjeras išreiškė savo nuostabą dėl to, kad į apklausas buvo kviečiami žurnalistai, ir teigė, kad panašią informaciją, kokią paviešino BNS, jis gaudavo reguliariai.

“Esu labai nustebęs, kada pradėjo tikrinti žurnalistus ir juos apklausti. Galiu pasakyti, kad manęs šita informacija visiškai nenustebino. Tokią informaciją praktiškai aš gaudavau () vos ne kiekvieną savaitę”, – teigė premjeras.

Generalinė prokuratūra penktadienį pareiškė, kad ikiteisminis tyrimas dėl informacijos nutekinimo žiniasklaidoje vykdomas labai intensyviai, bet griežtai laikantis įstatymų reikalavimų.

Tuo tarpu naujienų agentūra BNSneproprocingomis pavadino teisėsaugos priemones, kai ikiteisminio tyrimo metu teisėjas įpareigojo BNS redaktorę atskleisti informacijos šaltinį, o Specialiųjų tyrimų tarnyba tyrimo metu atliko kratą BNS redaktorės namuose, apklausai iškvietė šešis BNS darbuotojus, buvo paimti keli kompiuteriai.

Teisėsauga tyrimo dėl galimo neteisėtos informacijos atskleidimo ėmėsi, kai BNS pranešė apie VSDperspėjimą valstybės vadovams ir dviem Seimo komitetams, jog Rusija rengia naujas aktyvias informacines atakas ir artimiausiu metu gali būti platinama dezinformacija apie prezidentę Dalią Grybauskaitę.

Praėjus kelioms valandoms, prezidentė patvirtino, kad VSDją informavo apie provokacijas prieš Lietuvą, Europos Sąjungos (ES)Rytų partneres ir ją asmeniškai.

VSD vadovas Gediminas Grina žurnalistams sakė, kad informacinės atakos gali tapti intensyvesnės dėl Lietuvos pirmininkavimo ES.

VSD vėliau pranešė, kad kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, nes gali būti neteisėto informacijos atskleidimo požymių.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: