(c) kaunas.lt archyvo nuotr.

Šiandien bus atidarytas naujasis Karmelitų tiltas, vedantis į Žalgirio areną Nemuno saloje. Tai antrasis tiltas į Nemuno salą, sujungsiantis Karaliaus Mindaugo prospektą ir Nemuno salą. Tilto atidarymo ceremonija prasideda 13.30 val. Joje dalyvaus ir Ministras pirmininkas Andrius Kubilius.

Naująjį tiltą suprojektavo įmonė „Kelprojektas”. Trijų eismo juostų tilto ilgis siekia 89 metrus, bendras plotis – 14,6 metro.

Tilto perdangai įrengti panaudota beveik 2 tūkst. kubinių metrų aukštos kokybės betono, paklota 685 metrai asfaltbetonio dangos. Statant tiltą buvo įrengta 560 polių, kurių bendras gręžinių gylis – net 5 kilometrai.

„Naujojo tilto konstrukcija yra sudėtingesnė, nei prieš tai pastatyto. Statant tiltą reikėjo įrengti pandusą – automobilių nuvažiavimą į aikštelę, sutvarkyti krantinę. Tilto pradžia – ties sankryža, esančia šalia „Akropolio” ir Karmelitų bažnyčios. Toje salos dalyje statybos darbai nevyksta, todėl rūpesčių naujojo tilto statyba Kauno arenos statytojams nesukėlė”, – sakė Savivaldybės Statybos skyriaus vedėjas Vigimantas Abramavičius.
Naujojo Karmelitų tilto statybose vienu metu dirbo apie 30 profesionalių tiltų specialistų.

Tilto kainą nuo 21 mln. litų iki beveik 8,8 mln. litų sumažino Savivaldybės paskelbtas konkursas statybos darbams atlikti, kuriame rungėsi net 5 statybos įmonės.

Pernai buvo atidarytas naujai pastatytas kitas tiltas į Nemuno salą. Tiltas, kuris dabar intensyviai naudojamas Kauno pramogų ir sporto rūmų statyboms, buvo pastatytas už 7,9 mln. litų. Jį taip pat statė „Kauno tiltai”.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: