Atidaryta karpinių paroda -
(c) Kaunas.lt archyvo nuotr.

Rugsėjo 12 dieną, Kauno pedagogų kvalifikacijos centre (Vytauto pr. 44), atidaryta Kėdainių mokyklos-darželio mokytojų Jovitos Krutkienės ir Dalios Ivoškienės autorinė karpinių paroda „Dovanoju tau svajonę“. Karpiniai tai – plaštakės, pažeidžiami ir nepatvarūs, tačiau grakštūs ir mįslingi.

„Kiekvieno žmogaus gilumoje slypi talentas menui, tačiau jį atrasti labai sunku, kas jį atranda, tampa laimingu žmogum“, – pradėdama renginį svečiams sakė metodininkė Zita Verbickienė.

Šios parodos autorėms pavyko rasti tą talentą. Žvelgi į jų karpinius ir negali atsistebėti linijų grakštumu, trapumu, ornamentų vingrumu, dvelkiančiu švelnumu ir nuoširdumu.

Abiejų autorių karpinių tematika gana skirtinga: Dalia labiau atskleidžia liaudiškus motyvus, jos karpiniuose gali pažinti pasakų herojus, atspėti liaudies dainų tekstus, o Jovitos karpinių tematika įvairesnė, galbūt labiau atspindinti nuotaikų kaitą, žmogaus būties klausimus, nūdienos realijas, tačiau abiem bendra yra tai, jog abi svajoja ir savo svajones įkūnija karpiniuose. Karpydamos jos išlieja savo jausmus, slapčiausias mintis taip nuspalvindamos pilką ir uždarą kasdienybę.

Prisilietimas prie popieriaus dar labiau paskatina jų kūrybines galias, kurių labai reikia pedagoginiame darbe.

Parodos autorių kolegė, mokytoja Zita Dzidzinavičienė, su jauduliu kalbėjo, apie mokytojų kasdienius darbus ir rūpesčius, apie tai, kad Dalia ir Jovita gebėjo nepaskęsti rutinoje, bet rado galimybę save išreikšti karpant.

Nuo ko viskas prasidėjo, kas paskatino paimti žirkles ir pabandyti karpyti, papasakojo tuometinė mokykos-darželio direktorė Irena Sokelienė. Būtent ji pirmoji pastebėjo, jog Dalia ir Jovita yra be galo kruopščios ir užsispyrusios, turi didžiulį kūrybinį potencialą, kurį reikėjo išlaisvinti.

Ji džiaugėsi matydama ištobulėjusius mokytojų karpinius, – „esu laiminga širdimi susilietusi su Jūsų jausmais“. Paklaustos, kiek laiko trunka, kol sukuria šį grožį, abi kukliai nuleidžia akis. „Visaip, kartais ir iki paryčių“.

Mokytoja Jovita Krutkienė jau yra išleidusi savo karpinių knygą – albumą „Einu į šviesą“, apie kurią taip pat kukliai nutylėjo.

Abi autorės lyg susitarusios tvirtino, jog joms daug lengviau tyliai dirbti, nei kalbėti ir girtis. Atidarymo renginyje dalyvavusi aktorė Nijolė Narmontaitė taip pat pastebėjo karpinių autorių kuklumą, atvirumą.

Ji paragino nesustoti, karpiniuose įprasminti ne tik liūdnus, iškentėtus išgyvenimus, bet kuo plačiau skleisti ir džiugesio akimirkas, kurių taip stinga mūsų gyvenime. Ilgai netilo sveikinimo kalbos, kupinos gerų ir šiltų palinkėjimų, svajingi atodūsiai stabtelėjus prie vieno ar kito paveikslo.

Be to, renginio dalyvius liaudies dainomis ir nuotaikingais pasakojimais džiugino Kėdainių mokyklos-darželio „Puriena“ liaudiška kapela „Kukutis“, vadovė mokytoja Dalia Ivoškienė.

Paroda veikia Kauno pedagogų kvalifikacijos centre (Vytauto pr. 44), II aukšte darbo dienomis nuo 8 iki 17 valandos.

Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: