(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Penktadienį Kauno miesto savivaldybės taryba iš pareigų atleido Kauno 2-osios klinikinės ligoninės direktorių Tautvydą Jankauską, kuris stabdė Kauno miesto savivaldybei priklausančių sveikatos priežiūros įstaigų – Kauno Raudonojo Kryžiaus klinikinės ir Kauno 2-osios klinikinės ligoninių – reorganizavimą.

Nuo rytojaus laikinai, kol konkurso būdu bus išrinktas naujas šios įstaigos vadovas, direktoriaus pareigas užims medicinos mokslų daktaras Arvydas Rimkevičius.

„Piktnaudžiaujama teisinėmis priemonėmis, nevykdomi Tarybos sprendimai, Vyriausybės nutarimai – tai vieninteliai akivaizdūs dalykai, kuriuos mes visi matome. Šioje situacijoje atrodo, kad vieni yra lygesni už kitus. Gyvename teisinėje valstybėje, todėl privalome vadovautis įstatymais“, – kalbėjo miesto meras Andrius Kupčinskas.

„Dėl T.Jankausko veiksmų bei procedūrų vilkinimo nevykdomi Vyriausybės nutarimas, Tarybos sprendimai, administracijos direktoriaus įsakymai, stringa dviejų sveikatos priežiūros įstaigų reorganizavimas. Ne kartą buvo reikalauta iš direktoriaus, kad jis vykdytų jam pavestus įsakymus. Nuo liepos mėnesio buvo tik trukdoma ligoninių reorganizavimui ir vilkinamas laikas. Todėl kartą teikiame sprendimo projektą dėl atleidimo iš pareigų, nes tokį elgesį traktuojame kaip itin šiurkštų darbo pareigų pažeidimą“, – teigė Socialinių reikalų departamento direktorius Gediminas Jankus.

T. Jankauskas posėdyje bandė įtikinti Tarybos narius, kad jo sprendimai buvo teisėti.

Prieš balsuojant dėl direktoriaus atleidimo iš pareigų, buvo siūloma balsuoti vardiniu būdu, tačiau meras priminė, kad Tarybos veiklos reglamente yra numatyta, jog vardinis balsavimas yra negalimas priimant sprendimus personalijų klausimais.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: