(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI) informuoja, kad š.m. sausio 19-20 dienomis dėl planuojamų vykdyti atnaujinimo darbų laikinai neveiks Elektroninio deklaravimo sistema (toliau – EDS).

Atlikus sistemos atnaujinimo darbus, teikdami deklaracijas EDS vartotojai prie įprastinių dokumentų formų nuo šiol galės pridėti ir papildomus dokumentų priedus, o jų popierinio formato variantų papildomai jiems pristatyti į VMI nebereikės. Pvz., užsienyje gyvenantys Lietuvos mokesčių mokėtojai prie elektroniniu būdu teikiamos pajamų deklaracijos EDS galės pateikt ir pažymą apie savo draustumą užsienyje, o popierinio formato pažymos kopijos siųsti į VMI neturės. Be to, atnaujinus EDS, bus sudaryta galimybė pateikti didelės apimties dokumentų failus, užtikrinant sklandų ir nenutrūkstamą sistemos veikimą.

“Patobulinus EDS, gyventojams bus dar paprasčiau pateikti deklaracijas elektroniniu būdu, o tai ypač aktualu artėjant metiniam pajamų deklaracijų teikimo bumui”, – teigia VMI prie FM viršininko pavaduotoja Vilma Vildžiūnaitė.

VMI primena, jog paėjusiais metais atnaujinus EDS buvo pristatyta “draugiškesnė vartotojui” EDS išorine išvaizda. Taip pat sudaryta galimybė EDS vartotojams visas deklaracijas pildyti tiesiogiai portale “online” režimu naudojant bet kurią interneto naršyklę, todėl pildant deklaraciją vartotojui nebereikia parsisiųsti deklaracijos pildymo programos bei deklaracijos šablono į savo kompiuterį, o ją užpildžius vėl persiųsti VMI. Patobulinus elektroninio deklaravimo paslaugą, mokesčių mokėtojai VMI gali teikti EDS saugiu elektroniniu parašu pasirašytus dokumentus.

EDS atnaujinimo darbai vykdomi įgyvendinant projektą ,,Elektroninio deklaravimo paslaugos plėtros ir PVM grąžinimo Europos Sąjungos šalių mokesčių mokėtojams el. paslaugos sukūrimas”, finansuojamą Europos Sąjungos Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. EDS tobulinimo darbams bus panaudota 6,8 mln. litų ES fondo lėšų.

Tuo metu, kai neveiks EDS, VMI interneto svetainė adresu www.vmi.lt bei Mokesčių informacijos centro Konsultacinė informacijos bazė (KMDB) http://mic.vmi.lt mokesčių mokėtojams bus prieinamos. Visą informaciją mokesčių klausimais teiks ir Mokesčių informacijos centro specialistai telefonu 1882.

Apie Valstybinę mokesčių inspekciją:

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI), vykdydama įstatymų jai pavestas funkcijas, yra atsakinga už 23 mokesčių administravimą, iš jų pagrindiniai – pelno mokestis, pridėtinės vertės mokestis, gyventojų pajamų mokestis, akcizo mokestis.

Valstybinės mokesčių inspekcijos sistemą sudaro biudžetinės įstaigos: centrinis mokesčių administratorius – VMI ir vietos mokesčių administratoriai – apskričių valstybinės mokesčių inspekcijos.

VMI teikia paslaugas ir konsultacijas visais mokesčių apskaičiavimo, deklaravimo ir sumokėjimo klausimais, rengia mokesčių įstatymų komentarus, mokesčių deklaracijas ir jų užpildymo taisykles, vykdo mokesčių mokėtojų kontrolę, išieško laiku nesumokėtus mokesčius, grąžina pajamų mokesčio permokas, atlieka kitas įstatymų numatytas funkcijas. VMI veikia elektroninio deklaravimo sistema, leidžianti šalies mokesčių mokėtojams internetu pildyti ir pateikti deklaracijas, taip pat teikiama daug kitų elektroninių paslaugų. Lietuvos gyventojams ir įmonėms trumpuoju telefonu 1882 Mokesčių informacijos centras teikia konsultacijas gyventojų pajamų mokesčio, socialinio draudimo ir privalomojo sveikatos draudimo įmokų, pridėtinės vertės, nekilnojamojo turto, pelno ir socialinio mokesčių, pajamų ir turto deklaravimo klausimais, teikia informaciją apie mokestinių procedūrų vykdymą ir bendrąją informaciją apie VMI.

Daugiau galima sužinoti čia.

Valstybinės mokesčių inspekcijos informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: