© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Politologas Kęstutis Girnius teigia, kad Baltijos šalių nesutarimai dėl europinės vėžės geležinkelio “Rail Baltica” yra keisti.

“Kalbant apie “Rail Balticą”, na, iš tiesų gan liūdna, kad yra trinčių. Ginčijamasi dėl pavadinimo, Vilniaus įtraukimo į projektą. Galiu pasakyti, kad šie klausimai – gan smulkmeniški. Sakyčiau, toks reiškinys, kalbu apie smulkmeniškas diskusijas, yra liūdnas ir keistas”, – interviu “Kauno dienai”sakė politologas.

K.Girnius prisiminė Estijos norą, kad NATO oro policijos misija būtinai būtų ir jos oro uoste.

“Juk Šiaulių Zoknių oro uostas – puikus oro uostas. Viskas puikiai veikia jau devynerius metus, o ir estai savo šalyje turi įvairių tiek ES, tiek NATO institucijų. Tad susidaro įspūdis, kad jei Lietuva ar Latvija ką nors daro, ką nors turi, būtinai turi turėti ir Estija. Manau, tokia pozicija kelia visai nereikalingą trintį”, – teigė politologas.

“The Wall Street Journal” žurnalistui Estijos ekonomikos ir susisiekimo ministras Juhanas Partsas pasakė, kad dabartinėje Lietuvos Vyriausybėje “yra kvailių”. “Kai atėjo nauja valdžia, jie pasidavė “Lietuvos geležinkelių” įtakai. Lietuvos vyriausybė gaišta laiką”, – cituojamas Estijos ministras.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: