(c) Wikimedia commons archyvo nuotr.

Kai Kauno miesto viešajame transporte kalbama apie tai, kad nuo spalio 1 dienos Kaunas vėl apšviestas visu pajėgumu, tai savivaldybė ketvirtadienį vykusiame Kauno miesto savivaldybės tarybos kolegijos posėdyje nusprendė papildomai apšviesti dvi bažnyčias ir vieną parką. Kolegija vienbalsiai pritarė siūlymui apšviesti Šv. Kryžiaus (Karmelitų), Šv. Pranciškaus Ksavero (Jėzuitų) bažnyčių fasadus bei Naugardiškių parko kultūrinių renginių aikštelę.

Iš Savivaldybės administracijos direktoriaus rezervo fondo bažnyčioms atitinkamai skirta 27 tūkst. bei 12 tūkst. litų, o parko renginių aikštelei skirta 2800 litų.

Prekybos centras šviečia, o šalia stovinti vėlyvojo baroko Karmelitų bažnyčia skendi tamsoje. Rotušės aikštėje vienintelis neapšviestas pastatas – Jėzuitų bažnyčia. Abiejų šių bažnyčių smailių nesimato atvykstantiems į Kauną vakare ne tik miesto gyventojams, bet ir užsienio turistams. Nuo šiol šios sakralinės erdvės bus apšviestos. Tikime, kad tai teiks ne vien estetinį grožį, bet ir prisidės prie miesto kultūrinio-komercinio gyvenimo gaivinimo“, – sakė Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas.

„Nuolat bendrauju su aplink Naugardiškių parką gyvenančia miesto bendruomene ir žinau, kad būtent jie daugiausia prisidėjo prie šio parko sutvarkymo bei atgaivinimo. Apšvietus parko kultūrinių renginių aikštelę, pagyvėtų parko lankomumas, o tai prisidėtų prie bendruomenes stiprinimo“, – teigė miesto tarybos narė Loreta Kudarienė.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: