Dalyje Kauno daugiabučių vėluojama įjungti šildymą
(c) Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Nepaisant to, kad pagal miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymą šildymo sezonas oficialiai pradėtas dar spalio 14 dieną, dalyje Kauno daugiabučių vėluojama įjungti šildymą gyventojams.

Įsakyme nurodoma, kad šildymo įjungimo darbai turi būti baigti per 5 kalendorines dienas nuo šildymo sezono pradžios. Kol kas, AB „Kauno energija“ duomenimis, pastatų šilumos punktų prižiūrėtojai šildymą įjungė tik apie 40 proc. visų Kauno pastatų. Pagal įsakymą šildymo įjungimo darbai turi būti baigti rytoj, spalio 18 dieną.

Nepriklausomai nuo to, ar yra paskelbta šildymo sezono pradžia, ar ne, daugiabučių namų gyventojai turi teisę patys nuspręsti dėl savo pastatų šildymo pradžios.

Tai turi būti nuspręsta gyvenamojo namo bendrasavininkių susirinkime daugumos balsais (50 proc. + 1 gyventojas). Tuomet, vartotojus teisėtai atstovaujantis asmuo, t.y., bendrijos pirmininkas, jungtinės veiklos įgaliotinis arba Administratorius apie gyventojų sprendimą per šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtoją turėtų informuoti šilumos tiekėją. Fiziškai šildymą įjungia ir parametrus sureguliuoja pats namo šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojas.

Pabrėžtina, kad AB „Kauno energija“ tiekia šilumą tik iki pastatų įvadų. Pastatų viduje už šilumos ir karšto vandens sistemų priežiūrą, remontą bei šildymo ir karšto vandens sistemų balansavimą yra atsakingi gyventojų pasirinkti pastatų administratoriai ir kvalifikuoti šildymo bei karšto vandens sistemų prižiūrėtojai. Už pastatų šildymo sistemų priežiūrą gyventojai ir kiti vartotojai prižiūrėtojams moka atskirai.

Taip pat bendrovė laiko būtinu priminti, kad visi šilumos punktai turi būti parengti šildymo sezonui ir privalo turėti parengties aktus.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: