(c) kaunas.lt archyvo nuotr.

Spalio 16-ąją visą dieną Sporto halės prieigose šurmuliavo žemdirbiai, muzikantai dainininkai ir kauniečiai. Čia vyko tradicinė Derliaus šventė 2010.

Pastatytose palapinėse buvo galima rasti visko, ko tik širdis geidžia: įvairiausių Lietuvos ūkininkų išaugintų daržovių, kitų gėrybių, medaus, sodinukų, tautodailės dirbinių…

Laukiama tradicinės šventės viešnia buvo LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Šventę atidarė ir ūkininkus pasveikino Žemės ūkio rūmų direktorius Bronius Markauskas. Jis pasidžiaugė, kad Lietuvos žemdirbiai yra darbštūs, kantrūs, moka išgyventi ir tada, kai nelepina gamta.

„Žemdirbiams šie metai buvo sunkūs, tačiau derliumi negalime skųstis, užteks visko. Sveikinu šventės dalyvius, svečius ir „Grok, Jurgeli” muzikantus, šokėjus ir dainininkus. Linkiu geros šventės”, – sakė B. Markauskas ir įteikė padėkos raštus pasižymėjusiems žemdirbiams.

„Sveikinu čia susirinkusius Lietuvos žemdirbius. Linkiu, kad Jūs išliktumėt tokie, kokie buvote iki šiol – darbštūs, kantrūs, besidomintys naujovėmis ir mylintys žemę. Matau, kad Jūs mokate ne tik dirbti, bet ir gražiai kultūringai švęsti. Mylėkime žemę, visų mūsų maitintoją. Linkiu gražios šventės ir sėkmės Jūsų darbuose”, – sakė Prezidentė D. Grybauskaitė.

Į šventę atvykusius ūkininkus sveikino LR Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas E. Pupinis, žemės ūkio ministras K. Starkevičius ir miesto meras A. Kupčinskas.

„Sveikinu Lietuvos žemdirbius, susirinkusius į Kauną, Sveikinu 41-osios šventės „Grok, Jurgeli” dalyvius, sveikinu kauniečius, susirinkusius į šventę. Gražus oras, šilta todėl, kad praėjusią savaitę Kaune pradėjome šildymo sezoną, todėl niekas nesugadins šventės nuotaikos. Malonu, kad užbaigę visus darbus žemdirbiai įvairiausių gėrybių atvežė miestiečiams. Šiandien bus proga visiems pabendrauti, pasilinksminti, nes darbščiam žmogui visada dera ir gerai pailsėti bei pasilinksminti”, – sakė meras A. Kupčinskas.

LR Prezidentė, žemės ūkio ministras K. Starkevičius, meras A. Kupčinskas, kiti svečiai apžiūrėjo mugės gėrybes, kalbėjosi su žemdirbiais. Malonu, kad kauniečiai ir žemdirbiai juos sutiko su šypsenomis, kalbėjosi apie darbus, derlių, nacionalinį paveldą.
Prezidentė Kaune pirko medaus, avių vilnos pirštines, vytelių krepšį ir kitų gėrybių.

Žurnalistai Prezidentei uždavė įvairiausių klausimų: apie dabartinę ekonominę padėtį, būsimų metų biudžetą, mokesčius, būtiniausių prekių antkainius ir kt.

Į klausimą, ar reikia Lietuvoje įvesti diktatūrą, Prezidentė D. Grybauskaitė atsakė: „Diktatūra reikalinga tik tinginiams ir nusikaltėliams, Lietuvoje kol kas diktatūros nereikia”.

Kalbėdama apie prekių antkainių didėjimą, Prezidentė sakė, kad yra būdų sutramdyti tuos, kurie kitų sąskaita nori didelio pelno.

Sporto halėje 14 valandą skambėjo dainos ir muzika, sukosi šokėjų poros. „Grok, Jurgeli” šventės dalyvius sveikino Prezidentė D. Grybauskaitė. Žiūrovai ją sutiko audringais plojimais.

Meras A. Kupčinskas sveikino ir visus šventės dalyvius, ir šventės Motušėlę Stefą Navardaitienę, kuri švenčia garbingą 80-mečio jubiliejų. Sveikinimai buvo skirti ir „Grok, Jurgeli” šventės sumanytojui Vaidotui Stulgai, kuris švenčia 70-mečio jubiliejų. Visi sveikintojai linkėjo, kad „Grok, Jurgeli” šventė išplitusi po visą Lietuvą, pradėjusi jau penktą dešimtmetį, gyvuotų dar tiek pat.

Derliaus šventės fotogaleriją galite pasižiūrėti čia.

Danutė MARCINKEVIČIENĖ

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: