(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Penktadienį S. Dariaus ir S. Girėno stadione vyksiančios Europos futbolo čempionato rungtynės į Kauną sutraukė ne tik gausybę sirgalių, bet ir Škotijos futbolo asociacijos vadovų. Rungtynių išvakarėse Kauno miesto savivaldybės vadovai kartu su Lietuvos futbolo federacijos vadovybe pakvietė svečius oficialios vakarienės.

Susitikimo metu Kauno meras Andrius Kupčinskas pasidžiaugė, kad miestas sulaukė tiek daug svečių. „Kaunas yra svetingas miestas ir tikimės, kad tiek Škotijos rinktinės sirgaliai, tiek futbolo federacijos vadovai išsiveš, kuo geriausius prisiminimus apie viešnagę mūsų mieste. Aišku, čia nekalbu apie rungtynių rezultatą“, – kalbėjo A. Kupčinskas.

„Mūsų rinktinės Lietuvoje susitinka jau ketvirtą kartą ir, kaip visada, škotus lydi gausus būrys sirgalių. Kiek teko bendrauti su škotų sirgaliais, jie Kauną prisimena itin šiltai ir visada džiaugiasi galėdami grįžti. Tikiuosi ne mažiau gerus įspūdžius jie išsiveš ir šį kartą“, – merui antrino Lietuvos futbolo federacijos prezidentas Liutauras Varanavičius.

Škotijos futbolo asociacijos atstovai dėkojo už priėmimą ir stebėjosi Lietuvos žiniasklaidoje eskaluojama tema, kad jų rinktinės fanai neva kelia problemų mūsų šalies teisėsaugos institucijoms.

Škotijos futbolo rinktinės sirgalius vienijanti organizacija „Tartan Army” kartu su Lietuvos futbolo federacija ir Jungtinės Karalystės ambasada Lietuvoje pakvietė beveik tūkstantį globos namų auklėtinių iš Alytaus, Jonavos, Kauno, Tauragės, Kaišiadorių bei Rokiškio rajono nemokamai stebėti Lietuvos futbolo rinktinės dvikovą su Škotijos vienuolike.

„Tartan Army“ yra pelniusi ne vieną UEFA apdovanojimą tiek už pavyzdinį ir draugišką elgesį, tiek už įvairias socialines bei labdaringas iniciatyvas šalyse, kur žaidžia jų komanda. Ne išimtis ir Lietuva“, – sakė LFF prezidentas Liutauras Varanavičius.

Atvykusios į Lietuvą kelios Škotijos rinktinės sirgalių labdaros grupės suteikė paramos įvairioms neįgaliųjų organizacijoms: „Tartan Army Sunshine Appeal“ suteikė labdaros Kauno neįgaliųjų iš vaikystės globos draugijai, „Tartan Army Childrens Charity“ grupės piniginę paramą po 10 tūkstančių svarų gaus Vilniaus „Gilės“ vaikų globos namai ir Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centras.

„Džiaugiuosi plačia škotų sirgalių veikla ne tik futbolo srityje. Dar birželį buvau susitikęs su jų atstovais miesto savivaldybėje, kur užmezgėme gražius ryšius. Tai – ištikimi savo komandai, bet taikūs ir draugiški žmonės, todėl visos šnekos apie jų pavojingumą yra paprasčiausias nesusipratimas. Didžiausias jų nusižengimas gali būti nebent… kilto pakėlimas”, – svečių abejones praskaidrino miesto meras.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: