(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Šiais metais Kauno mieste „Diena be automobilio“ bus švenčiama rugsėjo 19 dieną (šeštadienį). Pagrindinis šios šventės renginys – dviračių tako Vilijampolės tiltas – Lampėdžių rekreacinė zona atidarymas. Nuo šiol kauniečiai Lampėdžių rekreacinę zoną galės pasiekti ne tik automobiliu, bet ir dviračiais, važiuodami naujai įrengtu dviračių taku.

Miesto gyventojai ir svečiai kviečiami dalyvauti dviračių tako atidarymo ceremonijoje prie Vilijampolės tilto, kur po iškilmingo juostelės perkirpimo visi atvažiavę dviračiais bus kviečiami išbandyti naująjį taką – kartu nuvažiuoti iki Lampėdžių. Šventė tęsis Lampėdžių automobilių parkavimo aikštelėje: čia dviračių figūrinio važiavimo pasirodymą surengs A. Žikevičiaus saugaus vaiko mokyklos, vyks dviratininkų figūrinio važiavimo varžybos, koncertuos Veršvų vidurinės mokyklos moksleiviai, veiks atvirų diskusijų klubas „Dviratis ir aš“. Kauno miesto Santakos policijos komisariato atstovai renginio metu visiems norintiems žymės dviračius. Tai viena iš dviračių apsaugos priemonių, ir šia galimybe galės pasinaudoti visi dviratininkai, atvykę į šventę Lampėdžiuose. Renginio metu Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai dalins patarimus kaip saugiai keliauti dviračiais, veiks mobilus ūkininkų turgelis. Visi, turintys ar norintys įsigyti nenaudojamų dviračių, jų dalių, riedučių, riedlenčių, įvairios dviratininkų atributikos ir norintys ją padovanoti, keistis ar už simbolinę kainą parduoti, kviečiami dalyvauti dviratininkų „blusų turgelyje“.

Šventės organizatoriai – Kauno miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos skyrius, VšĮ Aplinkosaugos valdymo ir technologijų centras ir Lampėdžių bendruomenė. Renginio programą rasite čia.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: