(c) stock.xchng archyvo nuotr.

Vasario 25 d. 16 val. asociacija “Šviesuva” kviečia į pokalbį – koncertą „Džiazo pamoka visai šeimai”. Dalyvauja Eugenijus Šaltis ir Egidijus Buožis.

EUGENIJUS  ŠALTIS – pirmųjų Lietuvos televizijos muzikinių filmų režisierius, scenaristas(1968 – :Skambantis namelis”, 1969- “Estradinės melodijos”).1972 m. Lietuvos Televizijoje sukūrė  pirmąji pilnametražinį dokumentinį – etnografinį filmą”Kupiškėnų vestuvės”. Nemažą savo gyvenimo atkarpą paskyrė verslo plėtojimui, vienas pirmųjų Lietuvoje pradėjo privatų verslą – jau 80-taisiais tapo laisvu ir nepriklausomu verslininku. Tačiau niekada nepamiršo savo tikrosios profesijos (mokėsi Peterburgo (tuometinio Leningrado) Teatro, muzikos ir kino institute) – televizijos kino režisūros. Sukdamasis versle, savo gebėjimus šioje srityje pritaikė rengdamas įvairius džiazo muzikos koncertus.1995 metais pirmasis, po dešimtmečio išsiskyrimo su Lietuvą, pakvietė legendinį Slava Ganeliną į Lietuvą. Draugystė su šiuo iškiliu džiazo meistru bei gerais bičiuliais – saksofoniniku Petru Vyšniausku bei būgninku Arkadiju Gotesmanu “pagimdė” ne vieną koncertą. Kaip prodiuseris yra išleidęs keleta CD( “Trio aljans”, Terra Vandetuje”). Būdamas artimas kito Lietuvos džiazo legendos Romualdo Grabšto bičiulis, Eugenijus yra surengęs ir :Kauno bigbendo” koncertų, o nuo 2009 m. pradžios grįžo į savo jaunystės miestą Kauną, padėti R.Grabštui kuriant naujas :”Kauno bigbendo” muzikines programas. Mirus maestro R. Grabštui, perėmė „Kauno bigbendo” vadovavimą. Eugenijus, labai mylėdamas simfoninę ir operinę muzika pirmenybę atiduoda savo didžiajai meilei – Džiazui. Luis Armstrong, Duke Ellington, Caunt Basie, Glenn Miller, Georg Geshwin tai muzikantai, kurių kūryba visada lydi Eugenijų Šaltį.Nesvetimas jam ir šiuolaikinis džiazas. Eugenijaus kaip džiazo „fano” stažas 55 metai.

EGIDIJUS BUOŽIS: pradėjo profesionalaus džiazo muzikanto karjerą 1984 metais, laimėjęs “Jazz improvizacijos” pianistų konkurse. Džiazu susidomėjo dar paauglystėje ir mokėsi improvizuoti savarankiškai, skirdamas tam visą savo laisvalaikį. Baigė M. K. Čiurlionio menų gimnaziją, vėliau mokėsi LMTA prof. K. Grybausko fortepijono klasėje. Egidijus Buožis tapo pirmuoju pianistu, kuris įtraukė į savo solo rečitalį akademijos Didžiojoje salėje džiazo kompozicijas.
Šiandien Egidijus Buožis yra dažnas tarptautinių džiazo festivalių dalyvis, Lietuvos muzikų sąjungos įsteigto apdovanojimo “Auksinis diskas 2003” laureatas, nacionalinės M. K. Čiurlionio menų gimnazijos ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos pedagogas, prodiuseris.
Džiazmenas dažnai koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje, dalyvauja džiazo bei klasikinės muzikos projektuose, bendradarbiauja su daugeliu žymių lietuvių muzikantų. Palankaus ekspertų bei publikos įvertinimo sulaukė Egidijaus Buožio ir trimitininko Valerijaus Ramoškos įgrotas standartų rinkinys “Solos & Duos” bei su kvartetu įrašytas originalių kompozicijų albumas “At First Sight”. Praeitais metais išleistas naujas kompaktinis diskas “Spontanica” – albumas, suimprovizuotas drauge su saksofonininku Petru Vyšniausku Šv. Kotrynos bažnyčios scenoje, koncerto iš Egidijaus Buožio inicijuotos spontaniškų koncertų serijos “Impro-vizijos” metu.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: