(c) Kaunas.lt archyvo nuotr.

Kauno rajono savivaldybėje sušauktas Ekstremalių situacijų komisijos posėdis. Jo metu vienbalsiai nuspręsta dėl potvynio neskelbti ekstremalios situacijos, nes padėtis neatitinka teisės aktuose numatytų kriterijų.

,,Nieko nedaryti pavojinga, skelbti ekstremalią situaciją taip pat pavojinga“, – taip esamą padėtį komentavo Administracijos direktorius Vytas Bancevičius. Posėdžio metu paprašyta J.Vitkaus inžinerinio bataliono atstovų nuvykti į vietą, įvertinti situaciją ir pateikti pasiūlymus, kokios priemonės galėtų sumažinti potvynio riziką.

Sinoptikai artimiausią naktį prognozuoja stiprų atšalimą. Vieningos nuomonės, ar tai pagerins, ar pablogins esamą situaciją, nėra.

Paprašyta kariuomenės pagalbos sprogdinant ledų sangrūdas

Šiek tiek anksčiau Kauno rajono savivaldybės interneto svetainėje paskelbta, jog Kauno rajono savivaldybės administracijos direktorius Vytas Bancevičius kreipėsi pagalbos į Krašto apsaugos ministeriją. Kadangi Kauno rajone, Neries upėje susidarė ledų sangrūdos ir kilo didelis potvynio pavojus Radikių, Naujasodžio, Pelenių, Rykštynės ir kitų kaimų gyventojams, prašoma Lietuvos kariuomenės pagalbos ledams sprogdinti Neries upėje.

Siekiant geriau pasirengti galimai ekstremaliai situacijai Lapių, Domeikavos ir Karmėlavos seniūnijose V.Bancevičius pasirašė įsakymą, kuriuo Aplinkos skyriaus vyr. specialistams A.Dagiliui ir R.Cibulskienei nurodė parengti budėjimo grafiką pavojingiausiose vietose prie upės, minėtų seniūnijų seniūnams – skirti darbuotojus arba kviesti gyventojus nuolatiniam budėjimui, o Kauno rajono savivaldybės ekstremalių situacijų centro vadovui R. Pudževeliui pavedė koordinuoti veiksmus ir palaikyti ryšį su specialiosios paskirties tarnybomis.

Budėjimas organizuojamas nuo vasario 10 d. 8 val. iki vasario 14 d. 8 val., esant būtinybei – ir kitomis dienomis.

Kilus potvyniui informuoti atsakingas institucijas šiais telefonais:

Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos operatyvinės grupės budintis 8 650 30 484;
Budintis meteorologas Ričardas Bučinskas 8 698 43 976;
Kauno rajono policijos komisariato budintis 8 37 303 951;
Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Ričardas Pudževelis 8 698 33 531;
Kauno rajono savivaldybės administracijos civilinės ir darbų saugos vyr. specialistas Antanas Dagilis 8 682 43 929;
Kauno rajono savivaldybės administracijos civilinės ir darbų saugos vyr. specialistė Regina Cibulskienė 8 687 71636.

Kauno rajono savivaldybės informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: