Esė konkurse - Kinijos ir Lietuvos santykiai po 20 metų
(c) Wikimedia Commons archyvo nuotr.

„Tik su drąsiomis vizijomis Lietuvos ir Kinijos partnerystė įgali stipresniems santykiams“, – tokios nuomonės priėjo verslo ir politikos atstovai, apžvelgdami Lietuvos ir Kinijos 20-ties metų bendradarbiavimą. Šiuo tikslu Lietuvos studentai kviečiami atskleisti savo idėjas konkurse „Žvilgsnis į ateitį: Kinijos ir Lietuvos santykiai po 20 metų“.

„Vieni laikosi idėjų įkurti dalį Lietuvos salose, o studentai gal išvystys savo viziją vienoje iš didžiausių Azijos valstybių per ateinančius 20 metų iš naujo atrasti lietuviškus cepelinus, surengti Meno centro parodą, užmegzti prekybos ryšius ar Lietuvoje įkurti bambuko sodus?“, – mintimis dalijasi Lietuvos-Kinijos Forumo pirmininkas Mindaugas Reinikis.

Pasak M. Reinikio, gerai vizijai nereikia didelių verslo planų, kelių, o kartais net ir investicijų. Lietuvos partnerystė iš visų Baltijos valstybių sparčiausiai krypsta Kinijos link, tačiau, Forumo pirmininko nuomone, šio bendradarbiavimo efektyviai plėtrai vis dar stingama taktinių strateginių veiksmų, o kartais ir platesnių veiklų spektro.

Dėl būtinybės įtraukti studentų vizijas antrina ir konkurso komisijos narys, Europos Sąjungos misijos Afganistane vadovas, Vygaudas Ušackas: „Lietuvos ir Kinijos partnerystė – dar daugumai neatrastas veiklų šaltinis. O savo ruožtu, konkursas yra puiki paskata jaunuoliams į šią veiklą pasižiūrėti visiškai kitu kampu“.

Iniciatyvos organizatoriai – Lietuvos Kinijos Forumas drauge su partneriais Užsienio reikalų ministerija ir Kinijos Ambasada Lietuvoje.

Remiantis organizatoriais, geriausio esė autoriui bus suteikta galimybė tapti specialios tarpinstitucinės Kinijos – Lietuvos santykių darbo grupės nariu ir kartu kurti Lietuvos-Kinijos santykių strategiją.

Studentų atstovai kviečiami savo vizijas apie Lietuvos-Kinijos partnerystę siųsti iki spalio 20 dienos, el. pašto adresu: konkursas@konkursas.eu.

Esė darbai bus vertinami kompetentingos komisijos, kurią sudaro Lietuvos-Kinijos Forumo pirmininkas Mindaugas Reinikis, Kinijos Ambasados Lietuvoje atstovas, Užsienio reikalų ministerijos atstovė Ina Marčiulionytė, Europos Sąjungos misijos Afganistane vadovas Vygaudas Ušackas, Aplinkos ministerijos atstovas Romas Jankauskas, Susisiekimo ministerijos atstovė Inga Jankauskaitė, Lietuvos Pramoninkų Konfederacijos Užsienio ryšių departamento direktorius Aurelijus Ušeckas ir „MAXIMA grupės“ atstovas Mindaugas Pilkauskas.

Lietuvos ir Kinijos bendradarbiavimas prasidėjo 1991-aisiais metais, tuomet Kinija įsteigė Ambasadą Lietuvoje ir pradėjo aktyviai plėtoti partnerystės santykius. Šiuo metu Kinijos ekonomika yra 3 didžiausia pasaulyje (po JAV, Japonijos) – BVP siekia per 3 trilijonus JAV dolerių. 2010-asiais Lietuvos eksportas į Kiniją sudarė 95,89 mln. litų (27,77 mln. eurų). Tiesioginės užsienio investicijos Lietuvoje 2010 m. rugsėjo 30 d. sudarė 34.190,24 mln. litų. Kinija užima 45 vietą pagal tiesioginių užsienio investicijų Lietuvoje dydį.

Daugiau informacijos apie konkursą galima rasti čia.

Organizatorių informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: