© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Nuo gegužės 1 d. Kaunas dalyvauja Europos dviračių iššūkyje. Tai – tarptautinė iniciatyva, skatinanti gyventojus dažniau naudoti dviratį kaip aplinkai draugišką transporto priemonę, mažinti miestų oro taršą ir didinti visuomenės aplinkosauginį sąmoningumą.

Šiais metais Iššūkyje dalyvauja 32 Europos Sąjungos šalių miestai. Gyventojai, kurie Kaune, į Kauną, per jį ar iš jo važiuoja dviračiu susisiekimo tikslais, visą gegužės mėnesį yra kviečiami registruoti nuvažiuotą maršrutą. Pasibaigus Iššūkiui bus paskelbtas miestas laimėtojas, kurio gyventojai per gegužės mėnesį dviračiu nuvažiavo daugiausiai kilometrų.

Per pirmas dvi Iššūkio savaites Kauno komandos dviratininkai nuvažiavo daugiau kaip 21 tūkst. kilometrų ir laikosi pirmame dešimtuke.

„Ar Kauno komandai pavyks išsilaikyti pirmame dešimtuke labai priklausys nuo oro sąlygų ir miesto dviratininkų aktyvumo. Šiuo metu į Kauno komandą yra užsiregistravę 571 narys, iš kurių aktyvūs 233. Primenu, kad Iššūkis tęsis iki gegužės 31 d., todėl dar yra laiko išsitraukti savo dvirates transporto priemones ir bent keliais kilometrais papildyti Kauno komandos kilometrų kraitį” – teigė Kauno komandos koordinatorė, Aplinkos apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė Laima Griauslytė.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: