Tarpdisciplininio meno ir poezijos festivalis TARP: Miesto šamanų regėjimai

Penkerius metus plėtęsis, augęs ir kasmet į netradicines erdves užsienio ir lietuvių atilikėjų kūrinius bei pasirodymus atrasti kvietęs festivalis TARP šiais metais skelbia nebeišsitenkantis pogrindžio erdvėse. Todėl poetine energija putojanti muzikinių, literatūrinių ir vizualinių renginių banga spalio mėnesį užtvindys didžiųjų Lietuvos miestų scenas. Kaune festivalis vyks aktyviausiuose miesto kultūros taškuose.

„Šiais metais visą festivalio idėją vienijanti miesto šamanų regėjimų tema buvo pasirinkta neatsitiktinai, – teigė festivalio iniciatorė, poetė, grupės „AVaspo” vokalistė G. Labanauskaitė. – Kai burtai ir užkalbėjimai ima veikti pasitelkiant naujausias technologijas, netikėčiausiu metu ima vertis šiuolaikiški ir šamaniški miesto regėjimai.“

Tarp kino ir poetikos: „Judantys eilėraščiai“

Daugiasluoksnė festivalio programa įtiks įvairiausiam skoniui. Kaip ir kasmet TARP fetsivalio programoje pristatomas autorinis trumpo metro kinas, kuriamas atsispiriant nuo vieno eilėraščio, eilutės ar simbolio. Todėl įžanginis festivalio renginys – poezijos filmų peržiūra „Judantys eilėraščiai“ spalio 12 d. kavinėje „Kultūra“ pristatys poetų D.Jurevičiaus ir B.Januševičiaus bei video-menininkų V.Malčiaus ir A.Maknytės darbus. Greta festivalis tęsia tradicijas ir pristato poetinių filmų konkurso, kuriame buvo kviečiami dalyvauti kiekvienas neabejingas poezijai, rezultatus. Šių metu konkurso tema – savo laiku kontraversiškai vertinamos poetės B.Pūkelevičiūtės eilėraščio eilutė: „Aš vadinu Tave savąja neramybe, nes jokio / Kito vardo tau nesurandu“. Geriausius, įdomiausius komisijos atrinktus trumpametražius filmus žiūrovai kviečiami pamatyti spalio 13 d. VDU galerijoje „101”.

Tarp eilėraščio ir fotografijos: „Ypatingas pasiūlymas“

„YPATINGAS PASIŪLYMAS visiems poetams ir poetėms, kuriems raidės ir žodžiai nebekelia fizinio pasitenkinimo“ – tai eilutė iš Manto (Šamano) Gimžausko eilėraščio „ANTIGRAVITACINĖ VORUTA“. Šį eilėraštį interpretuoti ir rezultatus pristatyti šiemet kaip niekada šamaniškame festivalyje TARP jau žinomus ir perspektyvius fotomenininkus (Rūta Jankauskaitė, Dmitrijus Matvejevas, Linas Šinkūnas, Valdemaras Jurelevičius, Marius Aksijonaitis, Saulius Žiūra, Ramūnas Blavaščiūnas ir kt.) sukvietė parodos kuratorius, fotografas D.Jurevičius. Fotografai buvo kviečiami pateikti savąsias „antigravitacines vorutas“ – darbų ciklą iš dviejų ar trijų spalvotų, šiek tiek į pop art’o ar dadaizmo stilistiką „nukrypusių“ fotografijų. Spalio 14d. paroda atidaroma VDA KDF galerijoje. Paroda veiks iki Spalio 27d. Smalsūs kauniečiai kviečiami įvertinti šio poetiško eksperimento rezultatus!

Tarp poezijos, performansų ir džiazo: pripažinti atlikėjai iš viso pasaulio

Finalinis festivalio TARP renginys nustebins net ir nemažai mačiusią Kauno publiką. Spalio 14 d. festivalio kulminacija įvyks buvusio Kauno kailių fabriko „Vilkas“ erdvėse, kur dabar įsikūręs kultūriniais vyksmais pulsuojantis loftas „Gargaras“. Unikalioje miesto erdvėje bus pristatyta itin plati ir originali programa, kurioje – performansinio skaitymo virtuozas, tekstus skaitantis savo paties susigalvota kalba „Luulur“ iš Estijos; Kimberley Bianca, intriguojanti ir šiuolaikiška medijų menininkė iš Australijos savo pasirodymuose į vieną bendrą darinį jungianti poeziją ir medijas; poetas ir muzikantas Robin Bale iš Didžiosios Britanijos; teatrologės, poetės Vaivos Grainytės, saksofonisto Gražvydo Kardoko bei perkusininko Arūno Perioko projektas „Regina“, perspektyvi, džiazo konkursuose jau įvertinta (post)džiazo grupė „Sheep got waxed“ bei kulminacinis vakaro akcentas: džiazo ir poezijos „jam session“. Tai unikali galimybė pamatyti poetus, improvizuojančius scenoje tekstais ir tuo pačiu metu jiems talkinančius muzikantus.
Poezijos festivalis TARP spalio 12 – 14 dienomis poezijos ir kitų menų sintezėmis džiugins Kauno publiką.

Daugiau informacijos apie festivalį ieškokite www.tarpfest.lt

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: