(c) Urtės Latkauskaitės archyvo nuotr.

Spalio 25 d. finansų ministrė I. Šimonytė susitiko su eilinį darbinį vizitą Lietuvoje baigiančiais Tarptautinio valiutos fondo (TVF) atstovais, kuriems vadovauja TVF Europos departamento direktoriaus pavaduotojas James Morsink.

Susitikimo su TVF atstovais metu aptarta ekonominė ir finansinė Lietuvos situacija bei perspektyvos. Pažymėta, kad pastaruoju laikotarpiu vykdytos fiskalinės priemonės padėjo atkurti tarptautinių kapitalo rinkų pasitikėjimą, išlaikyti bankų sistemos stabilumą ir konkurencingumą. Kalbant apie ekonomikos perspektyvas, remiantis TVF ekspertų prognozėmis, BVP 2011-2012 m. laikotarpiu turėtų augti 3 proc. kasmet.

I. Šimonytė taip pat pristatė 2011 metų Lietuvos biudžeto projektą. Kalbant apie ateinančių metų biudžetą, finansų ministrė pabrėžė, kad Lietuva ir toliau mažins viešųjų finansų deficitą iki 5,8 proc. BVP 2011 metais ir iki 3 proc. BVP 2012 metais. TVF atstovai pritarė deficito mažinimo iki numatytų dydžių poreikiui.

Ministrė dėl TVF atstovų siūlymų įvesti NT ir automobilių mokesčius pasakė mananti , kad „dabar visų pirma Vyriausybė turi politinę pareigą išnaudoti visas pastangas padidinti pajamas ne mokesčių didinimo būdu ir tik tokiu atveju, jei to nepavyktų padaryti, svarstyti kitas priemones“.

TVF atstovai Lietuvoje lankosi reguliariai. Tokio pobūdžio vizitas jau antrasis šiais metais. Taip pat kartą per metus vyksta ir pagrindinis metinis TVF Steigimo sutarties IV straipsnyje numatytas vizitas, po kurio teikiamos išvados dėl šalies vykdomos ekonominės ir finansų politikos. Šįmet toks vizitas vyko ir išvados buvo paskelbtos šių metų gegužės mėnesį.

LR Finansų ministerijos informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: