Gabūs vaikai į rudens sesiją rinksis Kaune
(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Šių metų lapkričio 4-6 dienomis gabūs Lietuvos vaikai rinksis Kaune VšĮ „Nacionalinės moksleivių akademijos“ ir Kauno technologijos universiteto organizuojamoje rudens sesijoje, kurioje gilins savo teorines bei praktines žinias šešiose programose: vandenilio energetikos, nanotechnologijos, mechatronikos, veikėjų animacijos, muzikos technologijos bei gyvybės įvairovės, bei turės progą pasijusti tikrais universiteto studentais.

Pirmą kartą mokiniai galėjo rinktis grupes, kurių programose jie norėjo dalyvauti. Šios sesijos programos, sukurtos bendradarbiaujant su Kauno technologijos universitetu, yra nemažas žingsnis tarpdicipliškumo skatinimui.

„Drauge su Kauno technologijos universiteto dėstytojais dirbdami jų laboratorijose akademikai pamatys, kaip teorinės žinios gali būti taikomos praktikoje. Šį sesija yra naujas žingsnis NMA ugdymo programoje, kuriuo siekiame padėti gabiems moksleiviams plačiau pažinti mokslo ir žinių taikymo galimybes tam, kad jie galėtų tikslingiau rinktis, į kokią sritį toliau gilintis, ką studijuoti“, – kalbėjo VšĮ „Nacionalinė moksleivių akademija“ direktorė Eglė Daunienė.

Šiemet NMA rudens’11 sesijoje dalyvauja 68 akademikai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Kaišiadorių, Tauragės, Šakių, Šiaulių, Švenčionių, Panevėžio, Palangos, Šilutės, Plungės, Elektrėnų, Alytaus, Šilalės, Kėdainių, Radviliškio.

„Mes ypatingai dėkingi KTU už tai, kad jie taip svetingai atvėrė savo duris, bei VDU dėstytojams, darbuotojams, o ypač Vidai Mildažienei, už tai, kad atvėrė savo gamtos mokslų fakulteto laboratorijų duris bei akademikams leis susipažinti su Kauno botanikos sodo augalų įvairove“, – sakė E. Daunienė.

Akademijos rudens sesijoje paskaitas vaikams skaitys Kauno technologijos, Vytauto Didžiojo, universitetų mokslininkai, dėstytojai ir doktorantai bei Kauno Tado Ivanausko muziejaus, Lietuvos zoologijos sodo ir VDU Kauno botanikos sodo dėstytojai, darbuotojai.

VšĮ „Nacionalinės moksleivių akademijos“ informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: