(c) Kauno rajono savivaldybės archyvo nuotr.

HC „Garliavos-SM“ debiutas Europos turnyruose susiklostė nesėkmingai. Žaisdamos namuose, Garliavos sporto centre, mūsų rankininkės pralaimėjo 19:22 (10:12) HC „Zito Prilep“ komandai.

Sėkmė Garliavos ekipą lydėjo iki 22 pirmojo kėlinio minutės. Pirmąjį mačo įvartį nuo 6 metrų linijos pelnė Indrė Mockevičiūtė, tačiau netrukus Jovanka Cvetanovska rezultatą išlygino. HC „Garliavą-SM“ į priekį išvedė tolimas Daivos Butėnaitės metimas (2:1), netrukus ji pelnė dar vieną įvartį ir rezultatas tapo 3:1.

Patikimai savo vartus gynė Roberta Sadauskaitė. 7-ą minutę makedonės sumažino skirtumą iki vieno įvarčio, tačiau D. Butėnaitė ir vėl privertė varžovių vartininkę traukti kamuolį iš vartų tinklo – 4:2.

Varžovėms ypač sunkiai sekėsi stabdyti prie 6 metrų linijos žaidusią I. Mockevičiūtę, dažnas bandymas ją sulaikyti baigdavosi 2 minučių pašalinimais. Po dviejų iš eilės I. Mockevičiūtės įvarčių HC „Garliava-SM“ išsiveržė į priekį 6:3.

Nerukus garliaviečių puolimas ėmė strigti, nuo didesnių problemų gelbėjo tik varžovių klaidos ir patikimas vartininkės žaidimas. 18-ą pirmo kėlinio minutę nuo 7 metrų žymos dar vieną įvartį pelnė I. Mockevičiūtė – 9:6.

Po šio epizodo sėkmė nusisuko nuo Garliavos ekipos, varžovės vieną po kito siuntė kamuolius į R.Sadauskaitės ginamus vartus. Jurgitos Daugėlaitės metimas paskutinę pirmo kėlinio minutę – 10:12 – buvo vienintelis garliaviečių taškas, pelnytas per dešimt žaidimo minučių.

Antrasis kėlinys prasidėjo taikliu makedonių metimu nuo 6 metrų linijos. Kiek vėliau už šiurkštų žaidimą iš aikštelės buvo pašalinta Savica Mrkich, tačiau ir tai negelbėjo: po dar vieno netaiklaus perdavimo lietuvaitės buvo priverstos grįžti į gynybą.

36-ą minutę varžovę gražų įvartį pelnė Gintarė Onusaitytė, kiek vėliau itin sudėtingą metimą pataikė D.Butėnaitė – 12:14. Po to HC „Zito Prilep“ sugebėjo nutolti 12:16, tačiau J.Daugėlaitės ir D.Butėnaitės metimai atstatė 2 įvarčių varžovių pranašumą – 14:16. Vis dėlto pasivyti varžovių nesisekė, skirtumas svyravo tarp 3 ir 2 įvarčių.

Rungtynių pabaigoje lietuvaitės turėjo galimybę varžovių persvarą sumažinti iki minimumo, tačiau trūko tikslumo perduodant kamuolį. 59-ą minutę makedonės įgijo 4 įvarčių persvarą – 17:21. Visgi Garliavos ekipai pavyko sumažinti atsilikimą, o paskutinį tašką rungtynėse padėjo G. Onusaitytė – 19:22.

Rezultatyviausiai lietuvaičių gretose žaidė D. Butėnaitė, pelniusi 7 įvarčius, 5 – I. Mockevičiūtė, 3 – J. Daugėlaitė. 2 taiklius metimus atliko G. Onusaitytė, kartą pasižymėjo Monika Kairytė. Varžovių komandoje išsiskyrė Andrea Klikovac, įmetusi 5 įvarčius, 4 taiklius metimus atliko Ivana Petkovska.

Norint patekti į kitą turnyro etapą HC „Garliavai-SM“ Makedonijoje teks likviduoti 3 įvarčių deficitą.