Gytis Ivanauskas (c) Naglio Bieranco nuotr.

„Kai visi Lietuvoje tik traukiasi, mūsų teatras plečiasi,“ – optimizmo neslepia savo vardo teatrui vadovaujantis Gytis Ivanauskas. Penktus metus skaičiuojančio teatro aktoriai po intensyvios vasaros ir skirtingų darbų vėl buriasi į vieną komandą. Charizmatiška ir akį traukianti teatro trupė džiūgaudama ruošiasi bene įspūdingiausiam sezonui per visą savo teatro istoriją.

Jau rugsėjo mėnesį prasidėsiančiame sezone netrūks ne tik premjerų, bet ir spektaklių naujoje beveik 1000 žmonių talpinančioje erdvėje – Vilniaus „Teatro arenoje“. Iš viso 2009-2010-ais metais kasdien vis populiaresnis „Gyčio Ivanausko teatras“ yra numatęs rekordinį skaičių spektaklių visoje Lietuvoje. Penktojo sezono atidarymo pirmasis perfomansas – vos po dviejų savaičių, rugsėjo 8 d.

Po darbingos vasaros… į darbus

Prieš sugrįždami į teatro repeticijų salę „Gyčio Ivanausko teatro“ aktoriai ne atostotogavo, o visą vasarą buvo paskendę savo darbuose. Šiandien puikiai pažįstamas teatro vadovas G. Ivanauskas ne tik daug koncertavo kartu su dainininku Mantu, bet ir jau trečią mėnesį intensyviai ruošiasi TV3 projektui „Šok su manimi“. Choreografas net nebando slėpti, kad projekte žada varžytis dėl pirmų vietų. Jau netrukus pamatysime, kaip jam seksis.
Teatro aktorė Edita Užaitė beveik kasdien filmavosi TV serialo „Moterys meluoja geriau“ tęsinyje. Brigita Urbietytė neseniai grįžo iš Londono, kur baigė ypatingus tango šokio kursus, ir turės kuo pasidalinti su savo kolegomis. Praėjusiame sezone kitame TV seriale „Nekviesta meilė“ ekrane matytas Evaldas Taujanskis vasarą praleido repeduodamas naują šokių projektą. Visai neseniai sostinės teatro aktoriai vėl susibūrė ir pradėjo ruoštis naujam sezonui.

Teatro naujovė – šokio spektakliai „Teatro arenoje“

Penktąjame sezone Gyčio Ivanausko vadovaujamas teatras yra suplanavęs kaip niekada daug – beveik 30 spektaklių Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Rokiškyje bei kituose miestuose. Pirmą kartą šokio teatras savo populiariausius spektaklius bei premjeras rodys iškiliausių teatro asmenybių „namais“ tapusioje sostinės „Teatro arenoje“. Naujoji teatro ir koncertų erdvė įsikūrė žiūrovams patogioje vietoje – pačiame Vilniaus centre.
„Labai džiaugiuosi, kad atsirado alternatyva visoms kitoms teatrinėms erdvėms sostinėje. Tikiu, kad laikui bėgant naujoji arena atliks Nacionalinio teatro funkciją. Mums patiems, spektakliai per 800 žmonių talpinančioje „Teatro arenoje“ – tai naujas iššūkis. Ilgai tam ruošėmės, augome. Tikime, kad penkeri metai pats tinkamiausias laikas išaugti iš mažesnių erdvių,“ – sako teatro įkūrėjas.

9 metai ir net 25 vaidmenys

Nuolat žiniasklaidos dėmesio sulaukiantis Gytis Ivanauskas šiandien yra bene taletingiausias ir žinomiausias aktorius Lietuvoje. Išgarsėjęs vaidmeninimis tikrų profesionalų – Oskaro Koršunovo, Gintaro Varno bei Jurijaus Smorigino spektakliuose, Gytis akimirksniu tapo žiūrovų liaupsinamu ir meistrų vertinamu aktoriumi. Vos per devynerius metus jis sukūrė net 25-is vaidmenis, tačiau jam to buvo maža. G. Ivanauskas visada norėjo kurti pats.

2005 metais Gytis Ivanauskas įkūrė savo vardo teatrą ir tais pačiais metais pastatė debiutinį modernaus šokio spektaklį „Praba“. Žmonės plūdo į sales pamatyti išties originalaus ir, rodos, dar nematyto Lietuvoje šokio, smagaus humoro elementų ir gražių kostiumų. Vėliau populiarusis choreografas dar sukūrė keturis didelio dėmesio ir profesionalų komplimentų susilaukusius bei žiūrovų pamėgtus spektaklius: „Raudonos kurpaitės“, „8 kvadratiniai metrai“, „Aš tave labai myliu“ ir „Vyrai baltais sijonais“. Dar šiais metais „Gyčio Ivanausko teatras“ pristatys jau šeštąjį savo šokio spektaklį.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: