Kauno miesto savivaldybės delegacija birželio 24-27 dienomis Pernu dalyvaus tarptautinėje šventėje „Hanza dienos 2010“. Tai jau 30-osios tarptautinės Hanza dienos. Estijoje Kaunui bus perduota naujųjų laikų Hanzos sąjungos vėliava, kuri Kaune suplevėsuos jau kitais metais.

Tarptautinė Hanzos miestų šventė kitąmet Lietuvoje bus rengiama pirmą kartą. Tikimasi, kad tarptautinį renginį ir mūsų miestą aplankys apie 250 tūkst. svečių.

„Mūsų miestui patikėta garbė kitais metais surengti tarptautines Hanzos dienas, todėl Pernu įrengtas Kauno paviljonas bus išskirtinis. Vienoje jo dalyje bus pristatomas Lietuvos kulinarinis paveldas, o antrame veiks viduramžių kostiumų fotoateljė ir turizmo informacijos centras. Čia visi norintys galės gauti išsamią informaciją apie Kauną, bus galima persirengti viduramžių rūbais ir nusifotografuoti 2011 metų „Hanza Kaunas“ vėliavos fone“, – pasakojo būsimo renginio Kaune meno vadovas, režisierius Andrius Žurauskas.

Pernu vyksiančiose Hanza dienose bus pristatytas Kauno miestas ir būsimos 2011-ųjų šventės koncepcija, šūkis, vizija. Kaunas Pernu surengs ir visų delegacijų priėmimą: senoviniame mediniame pastate bus surengtos teatralizuotos pagoniškos apeigos. Vėliau bus pademonstruotas nacionalinio patiekalo – cepelinų – gaminimo procesas, visi bus vaišinami šiuo patiekalu, o dovanų gaus medaus. Renginyje bus demonstruojamos didžiulės Kauno nuotraukos. Šventėje Pernu koncertuos ir Kauno miesto muzikos ansamblis „Ainiai“.

Šventės uždarymo renginyje naujųjų laikų Hanzos sąjungos vėliava bus iškilmingai perduota Kaunui.

Naujoji Hanza sąjunga buvo įkurta 1980 metais. Tai ekonomiškai ir politiškai aktyvių, siekiančių bendradarbiauti ir kadaise priklausiusių senajai Hanzos Lygai, miestų organizacija. Šiuo metu ji vienija 175 Europos miestus iš 15 šalių. Kaunas yra vienintelis Lietuvos miestas, priklausantis tarptautinei miestų sąjungai Naujoji Hanza.

Norėdami populiarinti savo veiklą, Naujieji Hanza miestai sumanė visuotinę šventę – „Tarptautines Hanza dienas“.

Kasmet kuris nors miestas narys yra paskiriamas tarptautinių Hanza dienų centru ir į jį suvažiuoja tūkstančiai dalyvių iš miestų partnerių, kurie pristato savo miesto kultūros, ekonomikos ir socialines vertybes.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: