(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Šiandien prasidėjusios keturias dienas truksiančios tarptautinės „Hanza dienos“ kauniečius ir miesto svečius džiugins ir stebins daugybe netikėtų dalykų. Vienas iš jų – muzika netradiciniais instrumentais. Savo kūrybos muzikos instrumentais į šventę susirinkusius žmones stebins muzikantas, kompozitorius Tomas Dobrovolskis.

T. Dobrovolskio kuriama muzika yra ypatinga – ji gimsta grojant netradiciniais ir iš pirmo žvilgsnio su muzika nieko bendra neturinčiais daiktais: popieriumi, vandeniu, vazomis, aliuminio vamzdžiais. Šį kartą žinomas muzikantas gros su alumi susijusiais daiktais. „Grosiu alaus skardinėmis, buteliais, bačkutėmis. Iš butelių esu pasigaminęs specialius skudučius, jais išgaunamas garsas puikiai tinka paįvairinti elektroninę, folk stiliaus muziką. Dar vienas mano paties sumanytas instrumentas – tai būgnas–barškutis. Būgno vidų pripildžiau alaus butelių kamšteliais. Labai originaliai barška“, – pasakoja T. Dobrovolskis.

Šio „Hanza dienose“ dalyvausiančio muzikanto bus galima pasiklausyti paviljone, kuris bus įsikūręs Rotušės aikštėje prie Maironio paminklo.

T. Dobrovolskis kviečia visus „Hanza dienų“ lankytojus pabandyti muzikuoti kartu. „Tikiu, jog žmonės nenusivils reginiu ir namo grįš kupini tik teigiamų emocijų“, – tvirtina muzikantas. Anot savo kūrybos muzikos instrumentais grojančio menininko, groti su alumi susijusiais daiktais – įdomus, bet nelengvas iššūkis. „Kadaise jau kartą bandžiau. Butelius pripildžiau vandeniu, nes alus putoja. Kad tinkamai suderinčiau garsus, išgaučiau reikiamą melodiją, teko išgerti nemažai vandens. Maniau, vandenlige susirgsiu,“ – juokavo T. Dobrovolskis.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: