Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Praėjus metams po vienalyčių santuokų įteisinimo Niujorke (2011 birželio 24 d.) atėjo laikas paskelbti statistinius duomenis ir ne apie romantišką santuokos pusę – skyrybas.

„The Atlantic“ nurodo, kad skyrybos tarp homoseksualių sutuoktinių sudarė 1,1, tarp heteroseksualių porų – 2 proc. per tą patį laikotarpį.

Išsamesnę statistiką atlikti galėjo Ispanija, vienalytes santuokas legalizavusi prieš septynerius metus. Nacionalinio statistikos instituto duomenimis, kuriuos skelbia interneto žurnalas „Tiempo“, nuo vienalyčių santuokų įteisinimo šalyje išsiskyrė 2,9 proc. homoseksualių ir 4,51 proc. heteroseksualių sutuoktinių.

Skirtumai aiškinami gana įvairiai. Žurnalas „Queerty“ mano, jog taip yra todėl, kad homoseksualūs sutuoktiniai deda daugiau pastangų, norėdami įrodyti, kad naujieji šeimos modeliai niekuo nesiskiria nuo tradicinių. Be to, žurnalo nuomone, gėjai patiria mažesnį socialinį spaudimą nei heteroseksualai, kurie tikisi pernelyg daug iš šio tradicinio instituto.

Tuo tarpu psichologė iš Ispanijos Paloma López Cayhuela teigia, kad heteroseksualai dažnai tuokiasi dėl to, kad taip reikia – tiesiog iš „inercijos“. Kitaip elgiasi homoseksualai – sprendimą jie dažniausiai priima gerai apgalvoję, galbūt, tai ir yra tas komponentas, lemiantis tvirtesnius tos pačios lyties įsipareigojimus, – sako psichologė.

Originalus įrašas tinklaraštyje Apostazė

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: