(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Kauno miesto mero Andriaus Kupčinsko pasiūlymas į pakuočių užstato sistemą įtraukti ir plastikines bei metalines pakuotes ir taip mažinti taršą miestuose sulaukė verslininkų palaikymo.

Bendrovės „Ekstara“, kuri superka daugkartinio naudojimo tarą, vienas savininkų Aloyzas Gaudutis Lietuvos radijui teigė buvęs maloniai nustebintas Kauno mero pasiūlymo.

„Iki šiol Aplinkos ministerija šiuo klausimu nesiima iniciatyvos, tuo tarpu Kauno meras turbūt pirmasis ėmė raginti įtraukti plastikinę ir metalinę tarą į užstato sistemą“, – sakė A.Gaudutis.

Verslininkas pažymėjo, kad bendrovė Vilniuje savo supirkimo punktuose jau superka plastikinę ir metalinę tarą. „Nemažai vilniečių atveža parduoti plastikinius butelius, kuriuos superkama po 3 centus. Mes pasisakome už tai, kad sistema veiktų visoje Lietuvoje. Artimiausiu metu atvyksime į Kauną ir pristatysime savo paslaugas, pasakosime apie galimybes Kaune supirkti plastikinę ir metalinę tarą“, – teigė A.Gaudutis.

Meras savo pasiūlymą pateikė Vyriausybei. „Šiuo metu užstatą privaloma imti tik už stiklines pakartotinio naudojimo alaus, alkoholinių, gaiviųjų gėrimų, mineralinio vandens ir sulčių pakuotes. Siūlome atsižvelgti į daugelio kitų Europos Sąjungos valstybių patirtį. Kitose šalyse superkama ne tik stiklinė, bet ir plastikinė bei metalinė tara. Todėl siūlome nedelsiant spręsti klausimą dėl plastikinių ir metalinių vienkartinių pakuočių įtraukimo į užstatinės taros kategoriją. Taip pat siūlome nustatyti 5 centų užstatą už 1,5 litro ir didesnės talpos plastikinę pakuotę bei 3 centų užstatą už mažesnės negu 1,5 litro talpos plastikinę pakuotę“, – siūlo meras A. Kupčinskas.

Anot Kauno mero, visų vienkartinių pakuočių supirkimas būtų naudingas tiek aplinkosaugos, tiek ir ekonomijos požiūriu, nes padėtų sumažinti bendrą atliekų kiekį sąvartynuose. „Be to, gyventojai turėtų motyvą rūšiuoti atliekas ir nemestų panaudotų pakuočių į atliekų konteinerius, pakelėse ir kur papuola. Tai padėtų išlaikyti švarią aplinką“, – teigė A.Kupčinskas.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: