Organizatorių archyvo nuotr.

Besirūpindami lauko erdvių apdaila, trokštame gražiai bei patogiai apipavidalinti visas erdves. Laiptų sritis – viena iš tų, kurios gali tapti tikru galvosūkiu. Tačiau galime užtikrinti, kad sprendimas apdailai pasirinkti lauko laiptų plyteles šį galvosūkį gali smarkiai palengvinti.

Tiesa, reikia nepamiršti, kad lauko laiptų plytelės – labai reikšmingas lauko erdvių apdailos elementas, todėl jų pasirinkimui svarbu skirti deramą dėmesį. Renkantis lauko laiptų plyteles atsižvelgiame į estetinius ypatumus ir savo pageidavimus šiuo atžvilgiu – norime, kad plytelės dailiai įsikomponuotų į aplinką bei būtų vizualiai patrauklios. Šie aspektai iš tiesų yra nepaprastai svarbūs, juk lauko laiptų padengimas plytelėmis juos smarkiai pagražina, vaizdas tampa gerokai patrauklesnis akiai.

Visgi lygiai taip pat reikėtų atsižvelgti ir į tokius dalykus kaip praktiškumas, patvarumas, kokybė ir saugumas. Tinkamai parinktos plytelės lauko laiptams užtikrins šios zonos saugumą, taps patvaria ir ilgaamže apdaila, kuri džiugins akį ir nekels rūpesčių.

Kuo skiriasi vidaus ir lauko plytelės?

Dar vienas reikšmingas dalykas, į kurį privalu atsižvelgti – lauko ir vidaus plytelių skirtumai. Natūralu, jog lauke sąlygos yra visiškai kitokios, tad ir iššūkiai, su kuriais tenka susidurti lauko erdvių apdailai, skiriasi. Todėl itin svarbu atsižvelgti į lauko laiptų plytelių technines savybes ir pasirinkti praktišką, patogumą ir saugumą užtikrinsiantį variantą.

Lauko laiptams tenka patirti gausybę įvairiausių išbandymų: jais paprastai intensyviai vaikštome, neretai avėdami sunkią, tvirtą lauko avalynę. Šie laiptai susiduria su pačiomis įvairiausiomis oro sąlygomis: tiesioginiais saulės spinduliais, krituliais ir drėgme, žvarbiu šalčiu, galiausiai temperatūrų skirtumais. Tuo tarpu vidaus apdailos plytelėms su tokiais iššūkiais susidurti netenka. Todėl, renkantis lauko plyteles laiptams, labai svarbu įsitikinti, kad šios būtų tvirtos ir atsparios šalčiui bei visoms kitoms išvardintoms aplinkybėms. Tuomet lauko plytelės bus ilgaamžės ir nekels vargo ar papildomų problemų.

Kitas svarbus niuansas, kurio tikrai reikia neužmiršti rūpinantis lauko apdaila, yra saugumo užtikrinimas. Kalbant apie lauko laiptų plyteles, tai visų pirma reiškia, kad jas reikėtų rinktis neslidžias – taip gerokai sumažės apmaudžių incidentų tikimybė. Žinoma, lauko laiptų plytelės taip pat turi būti kokybiškos, kad išvengtumėte nemalonių staigmenų.

Tad rinkitės kokybiškas ir būtent lauko sąlygoms pritaikytas lauko plyteles laiptams. Tokiu būdu užsitikrinsite, kad lauko apdaila bus ne tik patraukli vizualiai, bet ir kokybiška, saugi, praktiška bei tarnaus ilgiau.

Organizatorių archyvo nuotr.

Kokią apdailą rinktis lauko laiptams?

Na, o kokios konkrečios plytelių lauko laiptams užtikrins jų patvarumą ir ilgą tarnavimo laiką? Žinoma, pirmiausia derėtų atsižvelgti į medžiagas, iš kurių pagamintos šios plytelės, ir jas įvertinti. Galima išskirti du pagrindinius variantus – akmens masės ir klinkerio lauko plyteles laiptams.

Klinkerio plytelės yra laikomos vienomis tvirčiausių. Jos puikiausiai išsilaiko tiek spiginant saulei, tiek spaudžiant šaltukui. Šių plytelių nepaveikia ultravioletiniai spinduliai, drėgmė, orų permainos, jos neima trūkinėti nuo žvarbos. Be to, klinkerio plytelės suteikia subtilų vaizdą ir prabangos dvelksmą. Tiesa, tai yra brangesnis variantas.

Jei norisi kiek pigesnės, bet ne mažiau kokybiškos lauko apdailos, puikus pasirinkimas bus akmens masės plytelės lauko laiptams. Žinoma, jų privalumas yra tikrai ne vien kaina. Šios plytelės taip pat pasižymi nepriekaištinga kokybe, stulbinančiu atsparumu ir ilgu tarnavimo laiku.

Plytelės lauko laiptams pagal Jūsų namų aplinką

Įsirenginėjant lauko aplinką, jokiu būdu nenorime užmiršti ir stiliaus bei dizaino aspektų. Pasirinkimų įvairovė čia išties plati, tereikia atsižvelgti į konkretų atvejį. Tarkime, su ryškia, spalvinga aplinka gražiai suderės santūrių, neutralių spalvų lauko laiptų plytelės, o ramią, kuklią aplinką nuostabiai pagyvins margesnės ar išraiškingesnių spalvų plytelės lauko laiptams. Jei neramina, kad ant laiptų gali būti labai pastebimi nešvarumai, taip pat išgelbės margesnės, raštuotos plytelės.

Na, o itin plačios pasirinkimo galimybės jūsų lauks salone „Apdailos namai“, kur atrasite kokybišką ir labiausiai jums tinkantį variantą.

Partnerio turinys

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: