Organizatorių archyvo nuotr.

Ar žinote, kodėl daugeliui žmonių nepavyksta laikytis dietos? Juos įveikia alkis! Būtent alkis yra sunkiausias šalutinis bet kokios dietos poveikis. Tai yra viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl daugelis žmonių jaučiasi pavargę ir galiausiai pasiduoda, nutraukia dietą.

Tačiau vartojant mažai angliavandenių, apetitas sumažėja automatiškai. Tyrimai rodo, kad kai žmonės sumažina suvartojamų angliavandenių kiekį ir suvalgo daugiau baltymų bei riebalų, jie valgo daug mažiau, bet nejaučia alkio.

O ketogeninė dieta būtent ir yra paremta mityba, kurioje suvartojama labai mažai angliavandenių ir daugiau riebalų bei baltymų. Taigi alkio nebuvimas leidžia daryti prielaidą, jog ketogeninė dieta ideali norintiems numesti svorį. Ar tikrai? Ir ką reikia žinoti?

Kas yra ketogeninė dieta?

Ketogeninė dieta yra labai mažai angliavandenių turinti ir daug riebalų turinti dieta. Mityba yra panaši į Atkinso ir kitas mažai angliavandenių turinčias dietas.

Tai reiškia, kad reikia drastiškai sumažinti suvartojamų angliavandenių kiekį ir pakeisti juos riebalais. Dėl tokio angliavandenių kiekio sumažėjimo jūsų kūnas pateks į medžiagų apykaitos būseną, vadinamą ketoze.

Kai tai atsitiks, jūsų kūnas taps nepaprastai efektyvus degindamas riebalus. Taip pat riebalai kepenyse virsta ketonais, kurie gali tiekti energiją smegenims.

Ketogeninė dieta yra efektyvus būdas numesti svorį ir sumažinti įvairių susirgimų riziką. Tiesą sakant, tyrimai rodo, kad ketogeninė dieta gali būti tokia pati veiksminga metant svorį kaip ir mažai riebalų turinti dieta. Be to, kaip jau minėjome, ketogeninė dieta yra tokia soti, kad jūs galite numesti svorį, neskaičiuodami kalorijų ir nesekdami maisto suvartojimo.

Organizatorių archyvo nuotr.

Vandens svorio atsikratymas

Ar kartais jaučiatės tarsi būtumėte ištinę? Pradėjus laikytis ketogeninės dietos turėtumėte atsikratyti šio jausmo.

Dar vienas ketogeninės dietos svorio metimo mechanizmas yra vandens svorio praradimas, lydimas žymiai sumažėjusio angliavandenių kiekio. Taip yra todėl, kad angliavandeniai jūsų kūne sulaiko vandenį.

Taigi, kai sumažinate angliavandenių kiekį, pvz., ketogeninės dietos pradžioje, deginami angliavandeniai pasišalina iš organizmo su sukauptais skysčiais, todėl svoris gali sumažėti.

Kalorijų balansas laikantis Keto dietos

Norint suprasti, ar keto dieta gali padėti numesti svorį, svarbu žinoti, kaip tradiciškai pasiekiamas svorio mažėjimas.

Tradiciškai, norėdami numesti svorį, turite suvalgyti mažiau kalorijų, nei sudeginate, tai dar vadinama kalorijų deficitu.

Ketogeninės dietos svorio metimo poveikis yra labiau tikėtinas dėl sumažėjusio kalorijų kiekio dėl sotumo signalų pokyčių, susijusių su daug riebalų turinčiais ir labai mažai angliavandenių turinčiais produktais, kurie papildė mitybą.

Organizatorių archyvo nuotr.

Keto dietos tvarumas

Negalima kalbėti apie kažko privalumus, nepaminint trūkumų. Vienas iš pagrindinių ketogeninės dietos trūkumų, ypač kalbant apie svorio metimą, yra ilgalaikis tvarumas. Atsižvelgiant į tai, kad dieta yra gana ribojanti maisto produktus, kai kuriems žmonėms gali būti sunku jos laikytis. Tai ypač kelia iššūkius vakarieniaujant su šeima ar draugais mieste, atostogaujant, valgant pietus darbovietėje ir pan.

Iš kitos pusės, trūksta ilgalaikio ketogeninės dietos poveikio sveikatai tyrimų. Ši dieta tyrinėjama dar tik apie 30 metų, tad nėra sukaupta ilgalaikio poveikio tyrimų rezultatų. Visi šie veiksniai turi būti įvertinti prieš pradedant laikytis ketogeninės dietos.

Apibendrinant Keto mitybą

Ketogeninė dieta yra labai mažai angliavandenių turinti ir riebi dieta, kuri, naudinga sveikatai, įskaitant tai, jog padeda mesti svorį. Nors tikslūs svorio metimo mechanizmai, susiję su tokia mityba, vis dar tiriami, atrodo, kad svorio netekimą lemia kalorijų deficitas, alkio lygio sumažėjimas ir vandens svorio sumažėjimas organizme.

Nors keto dietos nauda svorio mažinimui gali pasirodyti daug žadanti, svarbu atsižvelgti į galimą jos šalutinį poveikį, trūkumus ir ilgalaikių tyrimų nebuvimą.

Užsakymo Nr. KMC210125

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: