Organizatorių archyvo nuotr.

Regis, dar visai neseniai džiaugėtės rinkdami savo naujagimiui lopšelį ir žaislus, padedančius greičiau užmigti. Tačiau vaikai auga nepaprastai greitai, tad dažnai gana netikėtai iškyla naujas, dar didesnis rūpestis – vaiko kambario įrengimas. Jauki, žaisminga ir vaiko pomėgius atitinkanti aplinka yra ypač svarbi jam augant. Didžiausia dilema, su kuria susiduria tėvai, – kaip įrengti kambarį, kad jis atitiktų augančios atžalos poreikius? Apmąstyti reikia itin daug detalių, tačiau tai padaryti – ne taip jau sunku. Pateiksime keletą patarimų, kurie gali palengvinti sprendimus.

Pradėkite nuo sienų spalvos

Išrinkti tinkamą spalvą vaiko kambariui – labai svarbu. Moksliškai įrodyta, kad skirtingos spalvos atitinkamai veikia mūsų nuotaiką, todėl vertėtų rinktis tokias, kurios padėtų vaikui atskleisti savo kūrybiškumą, bet kartu leistų ir sutelkti dėmesį. Tam, kad iš vaikiškos lovos būtų lengvai suformuojama žaidimams skirta slapta būstinė, kurioje norėtųsi ir miegoti, siūlomos neryškios, pastelinės ar neutralios spalvos – melsva, smėlinė, žalsva. Šios spalvos atsparios mados pokyčiams, tad jų nereikės keisti kasmet.

Jeigu Jūsų vaikas yra itin veiklus ir kūrybiškas, nebijokite baltos spalvos sienų. Vaikas pats galės jas dekoruoti savo piešiniais ar aplikacijomis, taip sukurdamas aplinką, atitinkančią jo nuotaiką. Žinoma, galite pasirinkti priešingą kryptį: dažyti sienas tamsesniais, mažiau tepiais atspalviais. Šiuo atveju itin verta rinktis dažus, ant kurių paviršiaus būtų galima piešti kreidelėmis.

Dėmesį skirkite ne tik estetikai, bet ir funkcionalumui

Gražus kambarys vaikui sukels daugiau teigiamų emocijų, tačiau jaunųjų šeimos narių pomėgiai ir pasaulio suvokimas kinta labai sparčiai. Todėl baldai turėtų būti daugiafunkciai, patvarūs. Jeigu auginate dvynukus ar pametinukus, o kambaryje nėra daug vietos, dvigulės vaikiškos lovos idėja – itin praktiška. Daugiau stalčių ar lentynų turintys baldai – lengviau prižiūrimi. Be to, į juos galima tvarkingai sudėlioti norimus daiktus.

Baldų salonai siūlo ir komplektus vaikams. Pasirinkę vieną tokių žinotumėte, kad lova, spinta ir rašomasis stalas tarpusavyje tikrai derės. Nepriklausomai nuo to, kokius baldus pasirinksite, viena sąlyga yra būtina – užapvalinti korpuso kampai. Vaikai dažnai būna labai aktyvūs, todėl aštrūs baldų kampai padidina susižalojimo riziką. Saugumui vaiko kambaryje skirkite ypatingą dėmesį.

Kambaryje sukurkite keletą erdvių

Šis būdas yra ypač veiksmingas, jei kambarys skirtas ne vienam vaikui. Juk kambaryje turi sutilpti ne tik vaikiškos lovos, spintos ir kiti baldai – taip pat reikalinga erdvė poilsiui bei žaidimams. Padalinus kambarį į atskiras, tam pritaikytas erdves, vaikas galės lengvai užsiimti norima veikla – nereikės papildomai atstūminėti stalo, perdėlioti daiktų. Zonoms atskirti tiks įvairios pertvaros, širmos, žaismingos dekoracijos. Svarbu tai, kad vaikas gebėtų iškart atpažinti, kokiai veiklai skirta zona. Todėl joje turėtų būti keletas daiktų, kurie bus čia naudojami.

Rinkitės natūralias medžiagas

Ko gero, visi tėvai nori, jog jų vaikai augtų sveikoje aplinkoje. Siekiant tokio tikslo įrenginėjant vaiko kambarį patartina vengti nenatūralių, sintetinių medžiagų, o prioritetą teikti natūralioms. Šiuo atžvilgiu geriausiai tinka mediniai baldai ir langai, ekologiški, alergijos nesukeliantys kilimai. Beje, į kilimus nevertėtų numoti ranka – ant jų vaikams žaisti minkšta ir patogu. Net jeigu kilimine danga neplanuojate iškloti viso kambario, patieskite kilimėlį ten, kur dažniausiai žaidžia vaikai.

Nesvarbu, ar tai būtų vaikiškos lovos, ar tapetai, leiskite savo nuomonę išsakyti ir vaikui. Atsižvelgdami į jo pastabas ir idėjas, suteiksite jam galimybę pasijausti didesniu, brandesniu, parodysite, kad jo nuomonė yra svarbi. Kad kambario nereikėtų atsinaujinti itin dažnai, rinkitės baldus, kurie ateityje galės būti keičiami. Neskirkite itin daug lėšų įvairioms žaismingoms detalėms, nes jas keisti reikės greičiausiai. Neperkraukite kambario, palikite tik būtiniausius daiktus – vaikai jausis daug patogiau, kai turės daugiau erdvės savo užsiėmimams ir pomėgiams.

Užsakymo Nr. KMC180092

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: