(c) Gabrielės Barauskaitės nuotr.

Mieste augantys želdiniai – medžiai, krūmai, yra skirstomi į tris grupes: medžius, kurie auga valstybinėje žemėje, t.y. gatvėse, daugiabučių namų kiemuose; medžius, kurie auga valstybinio miško žemėje, t.y. Veršvų kraštovaizdžio, Jiesios kraštovaizdžio draustiniuose, Kleboniškio, Panemunės miško parkuose, Ąžuolyne, Kauno marių regioniniame parke ir kt. ir privačiose – gyventojų, įmonių valdose.

Dėl medžių miško žemėje

Savivaldybė informuoja, kad be Kauno regiono Aplinkos apsaugos departamento Miškų kontrolės skyriaus leidimo negalima tvarkyti ne tik sveikų, bet ir nulūžusių ar vėjo išverstų medžių, esančių valstybinės reikšmės miškuose, t.y. Kleboniškio, Lampėdžių, Panemunės ir Romainių miško parkuose, Ąžuolyne, Aukštųjų Šančių Ąžuolyne, Veršvų, Nemuno – Nevėžio, Jiesios kraštovaizdžio draustiniuose ir Kauno marių regioniniame parke. Šiuose miškuose ir parkuose darbus atlikti gali tik su Savivaldybe sutartį turinti UAB „Irgita“

Dėl medžių privačioje valdoje

Informuojame, kad gyventojai, kurių privačioje valdoje vėtra nulaužė ar išvertė saugotinus medžius, turi kreiptis į savivaldybę, kad šie medžiai būtų išbraukti iš saugotinų medžių registro. Prie prašymo būtina pridėti nuotrauką, kurioje būtų užfiksuotas nulūžęs ar išverstas medis, ir žemės sklypo ribų planą. Nesaugotini medžiai, augantys gyventojo privačioje valdoje, gali būti pjaunami be leidimo.

Kadangi sulaukiame vis daugiau prašymų leisti pjauti nepažeistus, bet gyventojų manymu pavojingus medžius, informuojame, kad žemės sklypo savininkas privalo Savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriui, pateikti prašymą, žemės sklypų ribų plano ir nuosavybės teisę įrodančio dokumento kopiją. Leidimas išduodamas tik saugotiniems medžiams kirsti arba genėti.

Dėl medžių valstybinėje ne miško žemėje

Po audros mieste dar yra likę išverstų ar nulaužtų medžių, todėl gyventojai, norintys tvarkyti ne miško žemėje esančius pažeistus medžius, turi raštu kreiptis į seniūniją, nurodydami savo vardą, pavardę bei adresą ir konkrečią vietą bei medžių, kuriuos ketina tvarkyti, rūšį ir skaičių.
Primename, kad gyventojai privalo sutvarkyti visą medieną, tai yra išsivežti ir šakas. Gyventojai, neturintys su seniūnija suderintų leidimų, ir tvarkantys ne miško žemėje esančius audros pažeistus medžius ar pjaunantys sveikus medžius bus baudžiami įstatymų nustatyta tvarka.

Informacija: tel. 422467, 424563, 422660

Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: