© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Vilniuje ir Kaune veikiantys kino teatrai “Forum Cinemas”, “Multikino Lietuva” ir “Cinamon Operations” įtariami dalyvavę karteliniame susitarime ir derinę bilietų kainas.

Konkurencijos taryba trečiadienį pranešė baigusi papildomą tyrimą dėl kino teatrų veiksmų, kurie galbūt ribojo konkurenciją kino filmų rinkoje.

Tyrimą taryba jau buvo baigusi šių metų balandį, tačiau liepos viduryje, gavus kino teatrų paaiškinimus, nusprendė atlikti papildomą tyrimą.

Balandį taryba pranešė, kad Suomijos kapitalo “Forum Cinemas”, platindama kino filmus, galėjo drausti kitiems rinkos dalyviams taikyti nuolaidas bilietams, o tai galėjo padėti išlaikyti aukštesnes kainas kino teatruose Vilniuje ir Kaune bei pažeisti Konkurencijos įstatymą.

Tyrimą taryba atliko, gavusi bendrovių “Multikino Lietuva” ir “Cinamon Operations” pranešimus apie galbūt draudžiamus susitarimus dėl minimalių bilietų kainų ir jų prašymus atleisti nuo baudos. Tyrimas pradėtas 2012 metų gegužę – jo metu tirta, ar “Forum Cinemas” laikosi 2010 metų birželį jai skirtų įsipareigojimų neriboti konkurencijos.

2010 metais taryba nustatė atvejų, kai “Forum Cinemas” galėjo spausti filmų platintojus, kad šie atsisakytų išnuomoti filmų kopijas kitiems kino teatrams arba ribotų filmų pasiūlą.

Tuomet “Forum Cinemas” įsipareigojo neskatinti ir nereikalauti iš kitų filmus platinančių bendrovių išskirtinių teisių dėl filmų rodymo tik jos kino teatruose, taip pat suteikti papildomą premjerinių filmų kopiją, jei kita įmonė sutinka padengti licencijų ir kitus mokesčius, taip pat suteikti turimų nepremjerinių filmų kopijas bet kuriam to pageidaujančiam kino teatrui.

6 kino centrus Lietuvoje turinti “Forum Cinemas” grupei priklauso filmų platintoja “Forum Cinemas Home Entertainment”, užimanti didžiausią rinkos dalį.

Rekomenduojame

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto
tinklalapiuose be raštiško UAB “BNS” sutikimo draudžiama.

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: