Japonų tradicinė muzika ir etno džiazas

„Girstučio“ rūmuose, rugsėjo 19 d., 19 val. Japonų tradicinė muzika ir etno džiazas. Dalyvauja SHO ASANO, Tsugaru shamisen ir ansamblis.

„Liaudies muzika – tai muzika, gimusi iš Japonijos žmonių gyvenimo. Pažvelgę į liaudies dainų tekstus, pajusime išreikštus japonų jausmus ir požiūrį į gyvenimą. Pavyzdžiui, kai japonai prieš valgį sako „su malonumu pasivaišinsiu” (Itadakimasu) ir po valgio – „ačiū už skanų maistą” (gochisousama deshita), jie išreiškia savo padėką žmonėms ir gamtai.

Dėl gamtos malonės, dėka šeimos, giminaičių, draugų, vadovų, ūkininkų ir žvejų galime mėgautis maistu ir gėrimais. Viskam rodyti savo dėkingumą – tai, mano manymu, yra per amžius nekintantis japoniškumas. Apie tai kalbanti liaudies muzika dainomis perteikia japonų dvasią, japoniškumą, ar dar plačiau – žmogiškumą.

Pirmoje dalyje klausysimės Tsugaru regiono liaudies muzikos. Tsugaru liaudies muzika bus perteikiama per pagrindinio atlikėjo dainas ir Tsugaru shamisen (tristygė liutnia) akomponimento improvizacijas. Žavu stebėti, kaip tarpusavy darniai žaidžia dainininko balso vibrantas ir Tsugaru shamisen atlikimo technika.

Antroje dalyje atliksime originalias dainas bei standartinius džiazo kūrinius, įtraukę į pasirodymą pianiną ir būgnus. Tikiu, jog bus įdomu stebėti, kaip tradicinių japoniškų instrumentų išskirtinumas atsiskleis pop ir džiazo muzikoje.

Kovo 11 d. Japoniją sukrėtė labai stiprus žemės drebėjimas. Šiais laikais žmonės po truputėlį tolsta ir beveik pamiršta ryšius tarp žmonių, tad šis įvykis privertė kiekvieną susimąstyti, ką jis galėtų padaryti. Pagalba ir parama iš viso pasaulio stiprina mūsų dvasią bei leidžia žmonėms suprasti, jog visi žmonės yra vienodi ar tarpusavyje susiję.

Šiais laikais, liaudiška muzika yra ignoruojama, kaip diedukų ir močiučių muzika, kaip „sena” ir „nemadinga” muzika. Liaudiška muzika apdainuoja žmonių kilmę ir šaknis, tad reikia ją kiek galima plačiau perduoti jaunajai kartai per jaunąją kartą, tokią, kaip mes.

Kaip mus išmokė liaudiška muzika, dabar mes turime ranka rankon vieni kitiems padėti. Noriu padėkoti pasauliui, švelniai dainuodamas liaudies dainas apie protėvių mintis, jų išmintį bei tas, kurios priverčia nusijuokti.“, – Sho Asano.

Koncertai nemokami.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: