(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Vakar aplinkos ministro padėkomis buvo pažymėta Kinijos Liaudies Respublikos ambasada, valstybės institucijos, verslo įmonės, meno kolektyvai, profesionalaus ir liaudies meno kūrėjai, svariai prisidėję organizuojant Lietuvos dalyvavimą pasaulinėje parodoje „EXPO 2010“ Šanchajuje. Šiai parodai skirtas baigiamasis renginys vyko Nacionalinėje dailės galerijoje. Jame dalyvavo Kinijos Liaudies Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Mingtao Tong, Seimo narys Andrius Burba, verslo bendruomenės atstovai, kultūros žmonės, žurnalistai.

Kaip mūsų šalis pasirodė pusę metų (nuo gegužės 1 d. iki lapkričio 1 d.) trukusioje „EXPO 2010“, supažindino Lietuvos ekspozicijos generalinis komisaras, Aplinkos ministerijos Visuomenės informavimo ir švietimo skyriaus vedėjas Romas Jankauskas. Pasak jo, ši pasaulinė paroda Kinijoje mūsų šaliai buvo dešimtoji, o Aplinkos ministerijai Lietuvos pristatymą pasaulinėse parodose teko organizuoti jau ketvirtą kartą. „Šis kartas buvo ypatingas, nes „EXPO 2010“ – didžiausia iš visų iki šiol vykusių pasaulinių parodų, o ekonominis sunkmetis itin ribojo mūsų galimybes“, – sakė Romas Jankauskas.

Nors dėl finansinių sunkumų teko blaškytis, ir tai apsunkino pasiruošimą parodai, bet pavyko pasiekti džiugių rezultatų. Disponuojant nedidelėmis, ypač palyginti su kitų valstybių biudžetais, lėšomis, kaip pažymėjo Aplinkos ministerijos kancleris Robertas Klovas, Lietuvai pavyko sukurti jaukią ir patrauklią ekspoziciją, kurią per šešis mėnesius aplankė beveik šeši milijonai žmonių. Mūsų šalies paviljonas buvo tarp populiariausių. Jame kasdien pabuvodavo apie 30 tūkst. žmonių. Lankytojų skaičiumi jis lenkė net tokių valstybių, kaip Didžioji Britanija ir Turkija, paviljonus.

Šanchajuje pristatant mūsų šalį akcentuota, kad apie trečdalį Lietuvos teritorijos dengia miškai, o visiems miestams bendra tai, kad juose daug žalumos, ir visa tai geriausiai matosi iš paukščio skrydžio. Paviljono simboliu buvo pasirinktas oro balionas. „EXPO 2010“ svečiai buvo kviečiami leistis į įsimintiną skrydį per mūsų kraštą, kuriame modernūs pastatai, atspindintys miestų pažangą, puikiai įsilieja į senosios architektūros pastatų ansamblį. Pasaulinės parodos dėmesys (pagrindinė tema – „Geresnis miestas. Geresnis gyvenimas“) šį kartą buvo sutelktas šiuolaikinių miestų darniai plėtrai.

Kaip per vakarykštį renginį sakė Robertas Klovas, Lietuva ir toliau dalyvaus pasaulinėse parodose, o Aplinkos ministerija, kuriai vis dar patikima ši misija, kvies visus norinčius ir galinčius telkti pastangas Lietuvos vardui garsinti. Kita pasaulinė paroda „EXPO 2012“ vyks 2012 m. gegužės 12 d.–rugpjūčio 12 d. Yeosu mieste Pietų Korėjoje. Pagrindinė jos tema – „Gyvieji vandenynai ir pakrantės“ – labai aktuali visoms valstybėms, turinčioms atvirą išėjimą į jūrą. Dalyvavimas šioje parodoje Lietuvai suteiktų dar vieną galimybę stiprinti jūrinės šalies statusą, populiarinti Kuršių nerijos ir kitus pajūrio kurortus, Klaipėdos jūrų uostą, atkreipti dėmesį į būtinybę užtikrinti saugų naftos telkinio D-6 eksploatavimą, pristatyti pasauliui unikalią mūsų pajūrio gamtą ir savitą pamario krašto kultūrą.

Aplinkos ministerijos informacija

Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: