Internetas (c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Internetas šiais laikais atrodo toks visagalis ir nesugriaunamas, tačiau iš tiesų ir jis turi silpnų vietų. News.com.au aptarė keletą galimų scenarijų.

1. Nutraukti kabelius. Pirmasis strateginis žingsnis – nutraukti vandenynų dugnu nutiestus kabelius. Tą sugeba padaryti žemės drebėjimai ir net alkani rykliai.

2. Kibernetinis karas. Hakeriai jau dabar sugeba bent trumpam nutraukti ir didžiausių tinklalapių darbą, taigi egzistuoja pavojus, kad jie sugebėtų pakenkti ir daugeliui iš karto.

3. Sugadinti DNS sistemą. Pernai buvo aptikta DNS serverių, gyvybiškai svarbių interneto veikimui, spraga. Ja pasinaudojus internetą būtų galima paversit visišku chaosu.

4. Sugadinti techninę įrangą. Tai nėra neįmanoma, tačiau labai neįtikėtina. Stiprus elektromagnetinis impulsas gali pakenkti įrangai kilometrų spindulių aplink, tačiau visame pasaulyje? Kažin…

5. Cenzūra. Kinijai jau pavyko sukurti interneto cenzūravimo sistemą – kitos valstybės gali pasekti jų pavyzdžiu.

6. Užkrėstų kompiuterių tinklai. Confiker kirmėlė sugebėjo apkrėsti maždaug 9 milijonus kompiuterių – visa laimė, kad ji neturėjo itin kenkėjiškų užmačių.

7. Šiukšlės. Jau dabar nemažą dalį duomenų srauto internete sunaudoja  el. pašto ir panašios šiukšlės ir kol kas nelabai sekasi tai suvaldyti.

8. Nesustabdomas virusas. Teoriškai egzistuoja galimybė, kad bus sukurtas nesustabdomas virusas, kuris ras kelią į visus pasaulio kompiuterius ir juos sugadins.

9. Serverių nulaužimas. Jei serveriai bus sistemingai “nulaužiami” ir naikinami, paprasčiausiai neliks turinio, kurį būtų galima rasti internete.

10. Visiems atsijungti. Jei kiekvienas interneto vartotojas staiga atsijungtų nuo tinklo, jis taptų nenaudojamų nuorodų ir failų dykyne.

Šaltinis: http://www.news.com.au/technology/gallery/0,23607,5060156-5014321-10,00.html

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: