(c) stock.xchng archyvo nuotr.

Pirmąją savo darbo dieną naujoji Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorė Edita Gudišauskienė sušaukė pasitarimą, kurio metu buvo aptartas miesto pasirengimas naujam šildymo sezonui.

Pirmadienį pasitarime dalyvavo „Kauno energijos“ vadovai, gyvenamuosius namus administruojančių bendrovių vadovai, Energetikos skyriaus specialistai.

„Mūsų skyriaus telefonai netyla, nuolat sulaukiame skambučių iš ikimokyklinių įstaigų, kurios prašo pradėti šildyti darželius, lopšelius. Visos miesto ikimokyklinės įstaigos jau yra pasiruošusios pradėti šildymo sezoną“, – kalbėjo Švietimo ir kultūros įstaigų ūkio ir finansų skyriaus vedėjas Valentas Ražanskas.

„Šiandien turime apsispręsti, ar pradėti šildymo sezoną Kauno miesto ikimokyklinėse ir gydymo įstaigose. Sulauksime artimiausios savaitės orų prognozių ir nuspręsime. Negalime leisti šalti vaikams. Žinoma, gydymo įstaigose taip pat privalo būti tinkama patalpų temperatūra“, – sakė administracijos direktorė Edita Gudišauskienė.

Kaip teigė gyvenamuosius namus administruojančių bendrovių vadovai, beveik visuose Kauno miesto daugiabučiuose šildymo sistemos parengtos naujam šildymo sezonui.

Primename, kad nesvarbu, ar yra paskelbta šildymo sezono pradžia, daugiabučių namų gyventojai turi teisę patys nuspręsti dėl savo pastatų šildymo pradžios. Apie tai jie turi pranešti šilumos tiekėjui. Daugiabučių gyvenamųjų namų patalpos gali būti pradėtos šildyti ir vėliau, jei tam pritaria dauguma gyvenamojo namo bendrasavininkių.

Iki šios dienos tik vienas gyvenamasis namas pageidavo, kad jame būtų įjungtas šildymas, tai ir buvo atlikta. Kauniečiai neskuba su prašymais, tikėdamiesi, jog oras dar šiek tiek atšils ir šildymo sezoną bus galima pradėti vėliau.

Šilumos ūkio įstatymas įpareigoja šildymo sezoną pradėti tuomet, kai pastarąsias tris dienas vidutinė paros temperatūra yra žemesnė nei 10 laipsnių. Spalio 1d. temperatūra buvo 5,6 oC, spalio 2d. – 6,5 oC, o spalio 3d. – 9,1 oC.

Jeigu bus nuspręsta pradėti šildymo sezoną Kaune, šildymo sistemų prižiūrėtojai šildymo sistemas turėtų paleisti per 5 kalendorines dienas nuo šildymo įjungimo pradžios.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: