Kaune duris atvers Teatro klubas
(c) Urtės Latkauskaitės archyvo nuotr.

Kauno architektų namų antrojo aukšto salė prisikelia naujam gyvenimui. Šioje legendinėje vietoje spalį atsidaro Teatro klubas, sukviesiantis publiką į kamerinius spektaklius, džiazo, dainuojamosios poezijos, klasikos koncertus, humoro vakarus, susitikimus su menininkais ir kitais įdomiais, žymiais žmonėmis.

Kauno architektų namuose nuo pat jų įkūrimo praeito šimtmečio devintajame dešimtmetyje gimė daugelis svarbiausių avangardinių idėjų – tiek politikos, tiek kultūros srityse.

Čia buvo įkurtas Kauno sąjūdis, čia virė diskusijos, keitusios Nepriklausomos Lietuvos architektūros supratimą, vyko nekomerciniai koncertai, parodos, paskaitos.

Geriausiai kauniečiams žinoma Architektų namų pirmojo aukšto salė, kurioje buvo įsikūrusi „Kauno lango“ galerija, praeitą pavasarį virto vynine.

Tuo tarpu antrojo aukšto salė, ilgus metus buvusi architektų grupės „Jungtinės pajėgos“ buveine, pastaruoju metu buvo naudojama daugiausia architektų susiėjimams. Nuo šiol čia rinksis kabaretinio teatro, džiazo ir klasikos mėgėjai.

Teatro klubas, įkurtas 2008 metais, vienija Kauno ir Vilniaus kūrybines teatro pajėgas. Jo įkūrėja – buvusi Kauno valstybinio dramos teatro vadovė ir VšĮ „Dvimiesčio kulka“ steigėja Ina Pukelytė.

Klubo pradžia tapo pačios I. Pukelytės parašytos komedijos pastatymas restorane. Kabaretinis spektaklis „Meilė Paryžiuje“ uždavė jaukaus, neįpareigojančio, klubinio teatro atmosferą, kuri ir išpopuliarino Teatro klubą kauniečių tarpe.

Vėliau į klubo repertuarą įtraukti ir bendri projektai su vilniečiais aktoriais – pagal Sofijos ir Konstantino Mikalojaus Čiurlionių laiškus sukurtas spektaklis „Ilgėjimosi sonata“, serbų humoro meistro Branislavo Nušičiaus „Šeimos patarėjas“.

Spektakliai buvo vaidinami įvairiuose restoranuose, klubuose, kur prie vyno taurės publika žymiai atviriau, nei įprastiniame teatre, reaguoja į humorą, personažuose lengviau atpažįsta save. Prieš porą metų pastatyta dar viena I. Pukelytės pjesė – „Brendžio trims!“ galutinai įtvirtino Teatro klubą kaip savitą, tautiečiams artimą intymaus teatro formą.

Teatro klubo įsikūrimas nuolatinėje vietoje – Kauno Architektų namuose – suteikia galimybę publikai pasiūlyti įvairesnį, skirtingus žanrus jungiantį repertuarą, pakviesti gastrolių kitus panašius teatrus, muzikantus ir šokėjus.

Klubo atidarymo proga, spalio 7 dieną, bus pristatyta naujausia I. Pukelytės komedija „Būrėja“.

Po spektaklio klubo publikos laukia akordeonistų Dmitrijaus Michailovo ir Povilo Velikio (iš Subtilu Z“) koncertas. Spalį išvysime ir visas kitas Teatro klubo komedijas, o pirmojo klubo mėnesio repertuarą savo spektakliais praturtins iš Kauno kilusi aktorė ir režisierė Birutė Marcinkevičiūtė-Mar. Klube savo spektaklius rengiasi pristatyti ir teatro menininkų sambūris „Laimingi žmonės“.

VšĮ „Dvimiesčio kulka“ informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: