Taksi su įrengta vieta dviračiui
(c) Kaunas.lt archyvo nuotr.

Karštą ketvirtadienio popietę žiniasklaidos, dviratininkų organizacijų atstovai, savivaldybės administracijos darbuotojai išsiruošė į žygį po Kauną dviračiais. Visus į šį žygį sukvietė Kauno miesto savivaldybės mero pavaduotojas Povilas Mačiulis.

Paskutiniu metu užvirus diskusijoms dėl dviračių tako Laisvės alėjoje likimo, vicemeras nusprendė visiems įrodyti, kad dviratis gali būti geriausias kauniečio draugas.

„Diskusijų dėl dviračių takų koalicijoje verda visokių. Tačiau noriu patikinti, kad dviračių mėgėjus palaikančių yra tikrai daug“, – sakė vicemeras.

Prieš visiems sėdant ant dviračių, miesto vadovai pristatė naujoves, kurios turėtų nudžiuginti dviratininkus.

„Kauno dviratininkams pristatome naują paslaugą – dviratininkai nebegalintys ar nebenorintys patys grįžti dviračiu namo, turės galimybę pasinaudoti taksi paslauga. Dvi Kaune veikiančios įmonės pritaikė savo mašinas, prie kurių bagažinių bus galima prikabinti dviratį“, – apie naują idėją pasakojo Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Paulius Keras.

Artimiausiu metu tokią pačią paslaugą pradės teikti ir Kauno viešasis transportas.

Įdomių idėjų turintis KTU 2 kurso mechatronikos studentas Gediminas Nemanis pristatė naują savo kūrinį – akumuliatoriumi pakraunamą dviratį.

„Pasaulyje ši idėja analogų neturi. Pavargęs dviratininkas gali lengvai nuvykti į norimą vietą net neminant pedalų“, – apie savo kūrinį kalbėjo Gediminas.

Dviračio akumuliatorių pakrauti galima pasinaudojus bet kuriuo elektros lizdu. Tokios įrangos kaina siekia apie 100 eurų. Pagalbinės technikos pagalba dviratis gali išvystyti 20 km/val. greitį.

Visi dviračių mėgėjai ypač laukia naujų takų atsiradimo bei esamos infrastruktūros sutvarkymo.

Džiugią žinią dviratininkams turėjo ir Aplinkos apsaugos skyrius.

„Šiuo metu ruošiame visus dokumentus dėl esamo dviračių tako nuo Vytauto bažnyčios iki Panemunės tilto rekonstrukcijos. Jeigu darbai ir derinimai nestrigs, rekonstrukcijos darbai prasidės jau kitais metais“, – teigė Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė.

Rekonstrukcijos metu bus keičiama dviračių tako danga. Atsižvelgiant į dviratininkų pageidavimą – įrengiamas tako apšvietimas. Visų darbų sąmata bus 2 mln. litų.

Aptarus esamas problemas, pristačius visas naujoves, žygio dalyviai išjudėjo numatytu maršrutu.

Žygio maršrutą pasiūlė Linas Vainius, Lietuvos dviratininkų bendrijos pirmininkas. „Pasiūlėm tokį maršrutą, kad visi patys išbandytų 1000 Kauno dviratininkų kasdienybę.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: