Visą šią savaitę (spalio 4-8 d.) Kaune vyksta Jaunimo dienos, kurių metu Kauno jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas“ (KJOSAS) narės organizuoja įvairius renginius, atvirus jaunimui bei visai Kauno miesto bendruomenei.

Š.m. spalio 4-ąją Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete (VDU PMDF) vyko Akademinio politologų klubo (APK) organizuotas žaidimas „Mąstyk greitai“. Tai buvo intelektualus komandinis žaidimas, skirtas išsiaiškinti, kuri komanda yra akademiškai pažangesnė. Žaidimo metu buvo užduodami klausimai iš politikos, istorijos bei fizikos sričių (pvz. kurių signatarų buvo daugiau: vasario 16-osios ar kovo 11-osios; kaip vadinamas pinigų ir vertybinių popierių popierių išleidimas į apyvartą; ir pan.), taip pat pasitaikė ir mįslių. Renginį sudarė 5 etapai, už kuriuos buvo skiriami atitinkamai nuo 1 iki 5 taškų už kiekvieną teisingą atsakymą. Pirmajame etape vienam klausimui atsakyti buvo skirta 20 s, antrajame – 40 s, trečiame – 60 s, ketvirtame – jau 90 s, o penktame – net dvi minutės. Kiekviename etape klausimai darėsi vis sudėtingesni ir jiems atsakyti prireikdavo jau daugiau laiko. Pirmąją vietą, surinkusi 64 taškus, laimėjo ketvirtoji komanda.

Šiandien, spalio 6 d., – aktyviausia diena Kauno Jaunimo dienų metu. 18 val. organizacija „JCI Kaunas“ rengia mokymus „Active listening“, kuriuose bus aiškinamasi, kas yra aktyvus klausymas, kodėl jis svarbus mūsų gyvenime, kokie yra penki klausymosi lygiai ir pan. Mokymai vyks ISM universiteto 203 auditorijoje (Ožeškienės g. 18). Taip pat nuo 18 val. VšĮ „Miegantys drambliai“ savo patalpose (Savanorių pr. 66 / Žemaičių g. 31) organizuoja jau tradiciniu kiekvieno mėnesio pirmojo trečiadienio renginiu tapusį „Laipiojimą Žaliems“. Turėsiantys kokį nors geltoną atributą į renginį bus įleidžiami nemokamai, visi kiti turės susimokėti simbolinį 3 litų mokestį. O šiandienos vakarą 19 val. jau 7 metus iš eilės vyks vienas svarbiausių ir tradiciniu renginiu tapęs renginys Šauniausios Kauno nevyriausybinės organizacijos rinkimai (ŠNVO). Jį organizuoja pernai metais šį renginį laimėjusi ir šauniausia Kauno NVO tapusi organizacija Kauno Technologijos universiteto Studentų atstovybė (KTU SA). Renginys vyks „Džem Pub“ (Laisvės al. 59 (5 aukštas)).

Spalio 7-ąją 18 val. Kauno miesto Rotušėje Kauno jaunimo reikalų taryba (KJRT) rengia „Kauno jaunimo apdovanojimus“. Ceremonijos metu bus apdovanoti penki geriausieji: jaunimo lyderis, jaunimo renginys, jaunimo partneris, jaunimo organizacija ir jaunimo indėlis Kauno miestui.
Na, o spalio 8-ąją Kauno apskrities socialinių nevyriausybinių organizacijų sąjunga (SNOS) kviečia dalyvauti renginyje „NVO diena 2010“, kuris vyks Kauno muzikinio teatro kiemelyje. Tą pačią dieną VšĮ „Miegantys drambliai“ nuo 20.30 val. savo patalpose (Savanorių pr. 66 / Žemaičių g. 31) organizuoja alpinizmo populiarinimo renginį, kurio metu kaip ir kiekvieną penktadienį bus rodomi filmai, susiję su laipiojimu, o po jų vyks naktinis laipiojimas.
Be visų išvardytų renginių, visų Kauno Jaunimo dienų metu vyksta akcija „Alkio diena“, kurią organizuoja Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Kauno komitetas. Spalio 16-ąją yra minima Tarptautinė alkio diena, tad akcija „Alkio diena“ yra simboliškas šios dienos pažymėjimas.

Kauno jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas“ ragina visą Kauno miesto jaunimą aktyviai dalyvauti Jaunimo dienų metu vykstančiuose renginiuose ir skatina jaunus žmones įvairiomis veiklomis parodyti, kad būtent jie yra veržliausia ir iniciatyviausia šiandieninės visuomenės dalis.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: