(c) Organizatorių archyvo nuotr.

Kauno menininkų namai kviečia apsilankyti organizuojamuose renginiuose.

Balandžio 2 d., šeštadienį, 19 val. kamerinėje Kauno menininkų namų salėje klausytojų laukia išskirtinis įvykis. Pirmą kartą Kaune koncertuos britų improvizacinio džiazo legenda, ilgametis London Jazz Composers Orchestra lyderis, kontrabosistas Barry Guy. Maestro talkins vienas žymiausių šalies saksofonistų Liudas Mockūnas.

Barry Guy – kontraboso meistras, kurio indėlis į šio instrumento valdymo techniką labai ryškus. Džiazo improvizacija, solo rečitaliai, kamerinė muzika bei dideli orkestriniai darbai – tai tik dalis jo kūrybinio įvairiapusiškumo. Gilus harmonijų jautimas bei idealus, net telepatinis muzikinis komunikavimas su kitais muzikantais – neatskiriami ir neįtikėtini muzikinio genijaus atributai. Barry Guy yra vadovavęs daugeliui kūrybingų Europos muzikinių kolektyvų ir orkestrų: The Orchestra of St. John’s Smith Square, City of London Sinfonia, Monteverdi Orchestra, The Academy of Ancient Music, Kent Opera, The London Classical Players.

1972 metais jis įsteigė garsųjį London Jazz Composers Orchestra, kuriame daugelį metų grojo Europos džiazo elitas – Deras Bailey, Paul Rutherford, Howard Riley, Trevor Watts, Evan Parker, Tony Oxley ir daugybė kitų.
Už savo kompozicinius kūrinius Barry Guy pelnė Didžiosios Britanijos Karališkosios Filharmonijos Bendrijos apdovanojimą bei Choc de l’Année pagrindinį prizą Prancūzijoje. Išleidęs daugybę vinilinių bei kompaktinių plokštelių, muzikos kritikų labai gerai vertinamas Barry Guy pastaruoju metu dažnai koncertuoja solo, duetuose ir kameriniuose sąstatuose. Jo muzikavimo spektras apima ne tik džiazo improvizaciją, bet ir barokinę muziką. Barry Guy yra dažnas svečias įvairiuose Europos muzikiniuose festivaliuose.

Ne vieną iškilią džiazo asmenybę į Lietuvos džiazo sceną atviliojęs saksofonininkas Liudas Mockūnas stebina savo projektų gausa ir geografija. Sėkmingai įsiliejęs į Europos improvizacinės muzikos erdves, saksofonininkas jau bemaž dešimtmetį muzikuoja tarptautiniuose kolektyvuose ir projektuose. Apdovanotas už nuopelnus Lietuvos džiazo kultūrai, L. Mockūnas 2011 m. pelnė Auksinį scenos kryžių Kompozitoriaus nominacijoje už muziką spektakliui „Prakeiktieji“.

Bilietus (25 Lt, su nuolaida studentams ir senjorams 15 Lt) galima įsigyti Kauno menininkų namų Mūzų svetainėje (I–IV 10–13 val., 14–17 val., V 10–13 val., 14–16 val.), renginio dieną 2 val. prieš koncertą, o taip pat visose TIKETA kasose. Informacija tel. (8–37) 22 31 44, www.kmn.lt.

*****

Balandžio 2 ir 3 d. nuo 16 val. skambės „XX amžiau muzika“. Karilionu
skambins Julius Vilnonis. Renginys nemokamas.

*****
Balandžio 5 d. antradienį atidaroma vieno garsiausių Lietuvos grafikų Egidijaus Rudinsko darbų paroda. Parodos pagrindą sudaro naujas darbų ciklas „Raidės“. Nedidelio formato ofortuose menininkas vaizduoja raides, piešinio audinyje apipintas lotyniškų posakių ir sentencijų.

„Kiekviena raidė – visatos dalis, elementas, kurių nėra daug, tačiau jų kombinacijų – begalė. Todėl tekstas ir vaizdas čia yra tarsi pirmapradžiai elementai – žemė, oras, vanduo ir ugnis, iš kurių sudarytas visas materialusis pasaulis. Iš raidžių sudarytas nematerialus žodžių pasaulis“, – apie parodą kalbėjo E. Rudinskas.

Egidijus Rudinskas baigė Kauno J. Naujalio vidurinę dailės mokyklą, dailininko grafiko specialybę įgijo Vilniaus dailės akademijoje (VDA).

E. Rudinskas grafiką ir piešimą dėstė Vilniaus dailės akademijoje ir Sarlando (Vokietija) vasaros akademijoje, dirbo Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus pirmininku. E. Rudinskas dirba estampo, iliustracijos, plakato srityje. Menininko talentas yra įvertintas prestižiniais apdovanojimais, valstybinėmis stipendijomis ne tik Lietuvoje bet ir užsienyje: Vokietijoje, Italijoje, Ispanijoje, JAV. E. Rudinskas yra surengęs personalines parodas JAV, Vokietijoje, Singapūre, Suomijoje, Estijoje, Lietuvoje, dalyvavo grupinėse parodose Lietuvoje ir užsienyje.
E. Rudinsko meno darbų yra įsigyję „Walker Art Center“ muziejus Mineapolyje (JAV), FOGG Meno muziejus Masačiusetse (JAV), Meno centras „Center for Innovative Print and Paper“ Niu Brunsvike (JAV), ADOGI muziejus (Asociacion Difusora Obra Grafica International) Barselonoje (Ispanijoje).
Kauno menininkų namuose paroda „Raidės“ veiks iki balandžio 29 d. Įėjimas nemokamas.

Daugiau informacijos galite rasti čia.
Kauno menininkų namų informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: