(c) Astos Kazakevičiūtės nuotr.

Pirmadienį Kauno miesto savivaldybėje vyko Ekstremalių situacijų komisijos posėdis, kuriam vadovavo iš atostogų trumpam grįžęs miesto meras Andrius Kupčinskas. Posėdyje pateikta informacija apie audros padarinių likvidavimo eigą, nutarta kviesti gyventojus į talką bei sudaryti talkos priemonių planą.

„Kaune praūžęs uraganas pridarė nemažai žalos visam miestui. Dėkoju ugniagesiams gelbėtojams ir kitoms tarnyboms, kurios padeda miestui likviduoti uragano pasekmes. Gyventojus, seniūnijas, daugiabučių namų bendrijas raginu organizuoti talkas ir padėti sutvarkyti miestą”, – sakė meras Andrius Kupčinskas.

Ekstremalių situacijų komisija nutarė skelbti visuotinę trijų dienų talką. Gyventojai raginami prisidėti prie atsakingų tarnybų ir statutinių pareigūnų šalinant audros padarinius. Darbus viešose vietose būtina derinti su seniūnijomis.

Tačiau Savivaldybė perspėja, kad be Savivaldybės išduoto leidimo draudžiama savavališkai kirsti, pjauti, genėti medžius, augančius miesto parkuose, šiluose, skveruose ar be leidimo išvežti medieną. Už šiuos darbus gali būti skiriamos didelės baudos.

Kariuomenės atstovai informavo Savivaldybę, kad Juozo Vitkaus inžinerijos batalionas pasiruošęs skirti 60 karių bei specialią techniką nuvirtusiems medžiams šalinti.

VST Kauno miesto skyriaus viršininkas Saulius Alekna teigė, kad mieste apie 2450 vartotojų vis dar neturi elektros.

„Pirmiausia siekiame pašalinti nutrūkusius laidus, kad nekiltų pavojus gyventojams. Raginame gyventojus apie nutrauktas elektros perdavimo linijas pranešti mums telefonu ir patiems jų nejudinti“,– gyventojus perspėjo VST atstovas.

Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininko Vido Kerševičiaus teigimu, pirmiausia vykstama ten, kur iškyla pavojus gyventojams ir pastatams.

„Nuo sekmadienio 67 kartus važiavome šalinti medžių, supjaustėme apie 300 medžių. Intensyviai vyksta vandens išpumpavimo darbai“,– apie nuveiktus darbus sakė V. Kerševičius.

Įmonės „Kauno švara” generalinis direktorius Dalius Tumynas pabrėžė, kad visi darbai vyksta pagal planą, jau išvežti dideli kiekiai sąnašų.

D. Tumynas pastebėjo, kad gyventojai, patys tvarkantys nuvirtusius medžius, pasiima vertingą medieną, bet palieka netvarkingai išmėtytas šakas. Savivaldybės vadovai paragino gyventojus šakų nepalikti ir vežti jas į Nemajūnų gatvėje esančią surinkimo aikštelę, kur šakos bus priimamos nemokamai.

Kauno policija informavo, kad nuvirtę medžiai apgadino dešimtis automobilių. Daugiausiai automobilių apgadinta Dainavos seniūnijoje.

Įmonės „Irgita“ atstovai, sekmadienį tvarkę Radvilėnų plentą ir Vydūno alėją, prašė miesto gyventojų tvarkingai palikti šakas sukrautas į krūvas. Šiuo metu mieste dirba 13 įmonės komandų.

UAB „Kauno gatvių apšvietimas“ vadovas Valys Venclovas teigė, kad audra pažeidė 48 apšvietimo stulpus, kuriuos reikės pakeisti naujais. Mieste dirba 8 įmonės brigados, nustatinėjančios gedimus.

Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėja Paulius Keras patvirtino, kad susisiekimas viešuoju transportu mieste yra atstatytas, o probleminės atkarpos bus sutvarkytos artimiausiu metu. Praūžusi audra sugadino nemažai kelio ženklų, kurie taip pat jau pradėti atstatinėti.

Per audrą nuostolių patyrė troleibusų bendrovė „Autrolis“. Pasak šios įmonės Keleivių vežimo tarnybos viršininko Algirdo Širvinsko, sekmadienio rytą troleibusai negalėjo pasiekti Žemųjų Šančių, Panemunės ir Petrašiūnų gyventojų. Vėtros padariniai Petrašiūnuose buvo likviduoti iki sekmadienio vidurdienio.

AB „Autrolis“ Keleivių vežimo tarnybos viršininko teigimu, kol kas neaišku, kiek įmonė patyrė nuostolių. „Anksti apie tai kalbėti, nes nuostoliai dar skaičiuojami“,– sakė A. Širvinskas.

Į posėdį susirinkę miesto seniūnijų vadovai informavo apie padėtį savo seniūnijose. Seniūnų teigimu, daug nuvirtusių medžių yra miesto parkuose ir kapinėse. Vėtra pridarė nemažai nuostolių Botanikos sodui, Ąžuolynui, Panemunės šilui, Kauno zoologijos sodui.

Artimiausiu metu bus sudarytas priemonių planas, kuriuo vadovaujantis bus toliau šalinami audros padariniai. Gyventojai į talkas kviečiami pirmadieni, antradienį ir trečiadienį nuo 16 iki 20 valandos.

Gyventojai dėl nuvirtusių medžių pagalbos turėtų kreiptis į savo seniūnijas. Išskirtiniais atvejais, esant pavojui žmonių sveikatai ir gyvybei, reikėtų kreiptis Civilinės saugos tarnybą telefonu 8 687 29 307 arba skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112.

SENIŪNIJŲ KONTAKTAI


Aleksoto seniūnija

Veiverių g. 132 (2 aukštas), LT-46337 Kaunas
(8-37) 39 14 18
aleksotas@kaunas.lt
Seniūnė Liukrecija Navickienė

Centro seniūnija

Šv. Gertrūdos g. 7, LT-44290 Kaunas
(8-37) 22 00 00
centras@kaunas.lt

Seniūnė Vytautas Pauliukas

Dainavos seniūnija

V. Krėvės pr. 41 A, LT-49442 Kaunas
dainava@kaunas.lt
(8-37) 41 28 00
Seniūnas Alvydas Malinauskas

Gričiupio seniūnija

Chemijos g. 11, LT-51347 Kaunas
(8-37) 45 13 33
griciupis@kaunas.lt

Seniūnė Jolanta Žakevičienė

Eigulių seniūnija

P. Plechavičiaus g. 9A, LT-49304 Kaunas
tel. (8-37) 38 69 60,
eiguliai@kaunas.lt

Seniūnas Ovidijus Adomaitis

Panemunės seniūnija

Perlojos g. 29, LT-45305 Kaunas
(8-37) 74 40 88
panemune@kaunas.lt

Seniūnė Rasina Žolynienė

Petrašiūnų seniūnija

R. Kalantos g. 57, LT-52305 Kaunas
(8-37) 37 06 68
petrasiūnai@kaunas.lt

Seniūnas Algimantas Vilkevičius

Šančių seniūnija

A. Juozapavičiaus pr. 84, LT-45212 Kaunas
(8-37) 34 22 49; (8-37) 34 20 72
sanciai@kaunas.lt
Seniūnas Ričardas Rusteika

Šilainių seniūnija

Baltų pr. 53, LT-48232 Kaunas
(8-37) 377814
silainiai@kaunas.lt
Seniūnas Gintautas Sinkevičius

Vilijampolės seniūnija

Lampėdžių g. 10, LT-48327 Kaunas
(8-37) 26 06 30
vilijampole@kaunas.lt

Seniūnas Algimantas Mickevičius

Žaliakalnio seniūnija

Partizanų g. 5, LT-50207 Kaunas
(8-37) 33 19 62
zaliakalnis@kaunas.lt

Seniūnas Bronius Girdauskas


Tarybos sekretoriato vyriausiasis specialistas
Gediminas Salvanavičius

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: