Organizatorių archyvo nuotr.

Keturias dienas Kaune šurmuliavo visa Lietuva – smagiai nusiteikę autentiškų tradicijų puoselėtojai nuo ryto iki vakaro miesto salėse, gatvėse ir aikštėse džiugino ne tik kauniečius, bet ir miesto svečius. Apie pusšimtis Lietuvos ansamblių iš Lietuvos miestų ir kaimų bei užsienio folkloro atlikėjai iš Turkijos, Gruzijos ir Latvijos, apsirėdę savo šalies tautiniais kostiumais, vakaronėse, varžytuvėse, teatralizuotuose koncertuose džiugino ir linksmino klausytojus.

Net trys didieji festivalio koncertai vyko Kauno pilies kieme, Rotušės aikštėje ir Senojoje prieplaukoje. Dalyviai turėjo galimybę ne tik koncertuoti mieste, bet ir pasigrožėti Kauno mariomis, Pažaisliu, Lakštingalų slėniu Palemone.

Norintys geriau įsiklausyti į lietuviško žodžio skambesį, galėjo pamatyti ir išgirsti du folkloro vaidinimus. Klausytojų žingeidumą patenkino Kupiškio kultūros centro folkloro ansamblio „Kupkėmis“ spektaklis „Gegutyta sodely kukavo“, o festivalį vainikavo Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centro ansamblių „Alka“ ir „Vorusnėlė“ folklorinis spektaklis „Jau saulelė“ Kristijono Donelaičio poemos „Metai“ motyvais.

Kauno tautinės kultūros centras nuoširdžiai dėkoja festivalio rėmėjams – Lietuvos kultūros tarybai, Kauno miesto savivaldybei, festivalio partneriams – Lietuvos kariuomenės Kauno įgulos karininkų ramovei, Kauno kultūros centrui „Tautos namai“, visiems bičiuliams ir svečiams, dalyviams, ansamblių vadovams už tautinių papročių puoselėjimą ir džiaugiasi, kad šventinės nuotaikos nesugadino apniukęs dangus.

Daugiau informacijos: http://www.ktkc.lt/atataria-lamzdziai

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: