Kaune pradėti vykdyti
(c) Organizatorių archyvo nuotr.

Rugsėjo 22 dieną UAB „Pirmas žingsnis“ konferencijų salėje įvyko iškilmingas Mokslo kavinės atidarymas.

Asociacija „Šviesuva“ ir Kauno Veršvų mokykla – deda dideles pastangas, kad projekto renginiai būtų įdomūs, informatyvūs, naudingi.

Moksleiviams sudaromos palankios sąlygos susipažinti su įvairaus profilio verslu, išgirsti verslo atstovų pasakojimus, klausinėti, diskutuoti, patiems rengti ir skaityti pranešimus.

Projekte dalyvaujančios ugdymo įstaigos: Kauno „Saulės“ gimnazija, Kauno Veršvų mokykla, Kauno Specialioji mokykla, Vaikų globos namai „Atžalynas“, Kauno rajono savivaldybės Pagynės vaikų globos namai, J., P. Vileišių vidurinė mokykla, Milikonių vidurinė mokykla, Kauno rajono Garliavos vid. mokykla.

Projekto organizatorių iniciatyvą palaiko ne tik akademinė visuomenė (visus šiuos ir ateinančius metus paskaitas skaitys garsūs mokslininkai, pedagogai, studentai švietėjai) – bet ir verslo žmonės.

Vidimantas Žekas, DAUGIRDO viešbučio savininkas, palankiai sutiko Algimanto Astrausko prašymą priimti projekto dalyvius – didelį būrį mokinių bei pedagogų.

Spalio 25 dieną Mokslo kavinė buvo „atidaryta“ DAUGIRDO viešbutyje. Renginio tema – „Verslas ir verslininkas“.

V. Žekas pasakojo apie kelią į verslą, atsakė į daugybę klausimų, susijusių su turizmo verslo subtilybėmis. Verslininkas tiki, kad kiekvienas kaunietis, ypač verslininkas – privalo kuo daugiau prisidėti prie miesto plėtros, tradicijų kūrimo, miesto patrauklumo didinimo. Jo pasakojimas buvo įdomus, skatinantis augti, tobulėti, ieškoti savo kelio gyvenime.

Dr. Renata Urbonė, KTU SMF Strateginio valdymo katedros lektorė perskaitė pranešimą „Verslas ir verslinininkas“. Temos: verslumas ir veiklumas, inovacijos, socialinė žmogaus atsakomybė, mokslo reikšmė versle, studijos…Ir kaip kovoti su konkurentų intrigomis?

Mokytojai ir mokiniai (mokyklos komandos) dalyvavo diskusijose, buvo perskaitytas pirmasis mokslo referatas – dvyliktokas Rokas iš Milikonių mokyklos parengė pranešimą „Verslas – Olimpo kalnas ar kūrybingų mirtingųjų buveinė“. Paklaustas, kokį verslą ketina ateityje rinktis, talentingas mokinys pareiškė, kad jo siekiamybė – politika bei politologija.

„Šviesuvos“ studentai švietėjai, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto magistrai Ieva Matulevičiūtė ir Rokas Šemeškevičius parengė 2 dalių pranešimą: „Sveikas žmogus – sveikas verslininkas“. Rokas pravedė mankštą pagal rytietiškas praktikas. Studentai su medicinos paskaitomis dalyvaus visuose renginiuose. Į projektą įsijungė ir VDU studentai.

Renginyje dalyvavo Kauno savivaldybės švietimo ir ugdymo skyriaus vyr. specialistė A. Panfilaitė, žurnalistė P. Dumšienė, projekte dalyvaujančių mokyklų vadovai.

Lapkričio 29 dieną Kauno Technologijos Universitete vyks trečiasis Mokslo kavinės renginys vyks tema „Ką daryti, kad Kaune gyventi būtų gera?“.

O sekantis gruodžio 13 dieną – Garliavos vidurinėje mokykloje. Tema: „Verslo idėjos (galimybės)“. Tikimasi, kad renginyje su pranešimais dalyvaus Kauno Verslo, pramonės ir amatų rūmų direktorius dr. V. Šileikis, Kauno rajono meras V. Makūnas, Kauno rajono Švietimo ir ugdymo skyriaus vedėja I. Marcinkevičienė, UAB „Garlita“ generalinis direktorius J. Martikaitis,

Visus renginiuose dalyvauja Stebėjimo komisija: rašytoja, žurnalistė P. Dumšienė, „Šviesuvos“ sekretorė, Tarybos narė dr. V. Šereikienė, verslininkas V. Pranevičius, „Šviesuvos“ Studentų švietėjų forumo vadovė dr. B. Sinkutė. Mokyklų komandos ir atskiri mokiniai, Parengę geriausius referatus ir pranešimus, bus apdovanojami pagal šias nominacijas:

1. Geriausias mokinio darbas;
2. Aktyviausiai projekte dalyvavusi mokykla;
3. Įdomiausia kavinė;
4. Aktyviausi tėveliai;
5. Aktyviausiai dalyvavo diskusijose.

Projektas vyks iki 2012 metų mokslo metų pabaigos. Dar ne vėlu į projektą įsijungti ir kitoms ugdymo įstaigoms.

Asociacijos „Šviesuva“ informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: